Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
Къртиха ми новата баня, за да оправят теч около тройника. Оказа се лошо уплътнение на Ф50-ката. При смяната, сложиха муфа между изрязаната Ф50 и новоположената. Не съм убеден, че тази муфа е най-доброто решение, вие какво мислите? Има ли какво да ме притеснява в изпълнението? Реално пуснахме вода да тече над 1 час и нямаше проблем, но ме притеснява колко дълго може да задържи муфата по този начин.
Прикачен файл:
viber_image_2023-04-26_09-41-26-315.jpg
chapara - майстор
Ами не е 100%товото изпълнение. Сглобките трябва да са по посоката на водата и се прави с компенсатор фи 50. Задължѝтелно тези хоризонтални сглобки залепени!
При положение, че са нахвърляли вече пясък и цимент, има ли смисъл да ги карам да къртят и да сменят с компенсатор фи 50? Не съм от хората, които разбират от строителство.
chapara - майстор
Ами закъсня с въпроса! За това дали да къртят Ти решаваш. Има малка възможност да задържа на муфата боклуци,които с времето да създадат проблем с натрупване и слаб водоотток. А и дали е лепено не знаеш, особено на муфата, където е обратно свързано.
Mitashki_MM - специалист
Аз преди 3г така нацелих канала в кухнята на приятелката докато се правих на много сръчен и премествах контакта на печката. Понеже нямах почти никакви инструменти а трябваше да оправя поразията максимално бързо и аз се принудих да сложа такава муфа. Засега не се е запушила въпреки, че любимата има навика да ползва канала като кошче за дребни хранителни отпадъци и редовно смива каквото е останало по чиниите вътре.
Добре, има някаква надежда значи :-D , абе, самият факт, че изобщо съществува това нещо, значи не би трябвало да е чак такава драма. Мисля, че по-скоро не си заслужава да се кърти наново, колкото и калпава да е заливката.

Тема "Муфа Ф50 при теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: