Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
yanko78 - специалист
Бойлера е Аристон Велис, монтиран вертикално. Проблема се състои в това, че като престои един ден и пусна топлата вода, започва да бълбука в горната част и да вади въздух през отворена чешма/кран. Системата е под постоянно налягане. След като изкара въздуха, и се ползва топлата вода през деня, не се натрупва въздух, но на другия ден, пак бълбука и се е образувал този въздушен джоб. С пускането на студена вода, е няма тази аномалия. Каква може да е причината, да се натрупва този въздух в бойлера?
kozl - майстор
Каква е Т на загрятата вода?
Аз си представям следната комбинация от причини.
Бойлера е настроен на висока Т. Достига я когато няма водочерпене от него, с вероятност през нощта. Разширената вода се връща в студената през комбиниран клапан 3в1 или изтича от предпазния клапан. Изходящата тръба за гореща вода не е монтирана в най-високата точка на бойлера и или е спукана на по-ниско ниво и бойлера работи и като РС.
Така при продължително греене без консумация и вследствие на повишаващото се налягане от разширението на водата и също и парогенерацията газовия обем действа като пружина и "избутва" водата през тръбата за студена вода. Са ако клапана не е 3в1 или има друга причина студения водопровод да не става за обратно движение то ще текне от комбинирания клапан. Но все пак при загряването в бойлера и липса на консумация от него, от бойлера прябва да излезе к-во вода, което пък ще позволи на газа да "избута" водата в бойлера под нивото на входящата точка на тръбата за гореща вода. И така като пуснете от кран за топла вода балона на бойлера се обезвъздушава през смесителя.
ESPACE - майстор
Сега ако обясниш откъде и как влиза постоянно този въздух в затворена система под налягане ...
LazarGanev - "Велик майстор"
Според мен причината е в хоризонталния монтаж, не се знае дали са спазени инструкциите. Принципно бойлерът е за вертикален монтаж, като може да се монтира и хоризонтално, но само в едната посока - наляво или надясно, трябва да се види
Andri01 - майстор
"...Бойлера е Аристон Велис, монтиран вертикално...." !!
yanko78 - специалист
пон май 08, 2023 8:43 amLazarGanev написа:
Според мен причината е в хоризонталния монтаж, не се знае дали са спазени инструкциите. Принципно бойлерът е за вертикален монтаж, като може да се монтира и хоризонтално, но само в едната посока - наляво или надясно, трябва да се види
Къде го видя този хоризонталния монтаж?
gnt69 - майстор
А може ВИК да пускат газирана вода. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
пон май 08, 2023 9:00 amyanko78 написа:
Къде го видя този хоризонталния монтаж?
Баси! Сигурен съм, че го прочетох, извинявам се
Jacomo - специалист
Бойлерър нов ли е? Има ли монтиран предпазен клапан? Спирала ли е водата?
kozl - майстор
пон май 08, 2023 8:24 amESPACE написа:
Сега ако обясниш откъде и как влиза постоянно този въздух в затворена система под налягане ...
Ако въпросът е към мен, то като тръбата за гореща вода не е в най-високата точка на съда, въздуха си е там в обема от нивото на входа в тръбата до тавана на балона.
А въпросът е как ще излезе въздуха ако тръбата за гореща вода не източва вода от най-високата точка в балона :?

Тема "Проблем с въздух в бойлера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: