Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
niki_sap - специалист
Предстои ми ремонт и изграждане на нова тоалетна. Стената зад тоалетната е 10 см. итонг. Поради много малкото пространство, ми се искаше да вградя казанчето/конструкцията в тази стена. Това онзачава, че практически стената ще се държи върху конструкцията за вграждане, а не конструкцията да се държи за стената. Има ли чалъм, как се направи това, ако въобще е възможно. Мислех например за странично захващане на конструкцията в стената или за някаква допълнителна метална конструкция, която да усилва стената? Някаква готова конструкция за гипскартонени разпределителни стени, която да може да носи конструкцията на казанчето за вграждане? Или май просто да заправя и да мина на моноблок.
Последна промяна от niki_sap на пон май 08, 2023 3:57 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Външна ли е стената, в която искаш да вградиш казанчето?
chapara - майстор
Усили стената в задния ѝ край, така че да се разпредели товара по нея. Има Г и П-профили, усилени, перфорирани, за които да хванеш петите. Едва ли стената е външна.
niki_sap - специалист
Стената е вътрешна, разпределителна 10 см. дебела. Всъщност това е стеничка до вратата на банята. Реално ако вградя казанчето/конструкцията, цялата стена ще изчезне (от нея ще остане Г-оразно, стъпило над казанчето и над вратата. Със сигурност прекалено нестабилно за да носи самото то конструкцията и съответно висящата тоалетна, а вероятно и много паянтова само себе си да носи). Затова мислех за някакви готови П-образни конструкции или дподбни, които да се ползват за земята и стената. Нещо не намирам из нета такива обаче, или мозе би не търся правилното наименование.
kozl - майстор
Като търсиш нещо стандартно махай газобетона и прави с ГК.
Иначе аз ползвам метални профили и електрожен за конструкция да носи газобетона.
пишман_майстор - майстор
Има структури за тоалетни , хващат се с профили по подобие на тия за гипскартоните . Самата структура се държи на тия профили. Т.е. стеничката се маха и се прави една преградна стена от гипскартони , там се слага и структурата за тоалетната , казанчето и т.н. Самата стена става дебела д/г колкото е нужната дълбочина за монтирането на структурата с казана .
И понеже може да греша нещо, аз не съм слагал , монтирвал такова нещо. Само съм видял така монтирана тоалетна на преградна стеничка изградена от гипскартони. Беше почти готова и собственикът на жилището ми поясни, че конзолата на чинията и казана се държала на профили по подобие на на профили за гипскартон ( вероятно малко по-масивни , не знам )
П.п. не мога да намеря клип нещо. Само този се доближава до това което се мъча да обесня . Тук в клипа е направено пред стена изградена от гипскартон.
Аз лично ако имах такъв проблем, профили затворени , шлайф и електрожен и правя една яка конструкция , оттам насетне се облича , зида и т.н. квото е необходимо

chapara - майстор
Да, това е начина. Няма нужда от електрожени. Гради се с UW и CW профили в тях се захваща рамката на структурата. Опората на тези профили е таван-под. Има си ппети с които се фиксира. Тези профили са с размери за различна дебелина на стената!
После се полагат тръби, ток, вата, паромембрани между двуслойните картони. За финал пвц мрежа по картона с флексово лепило, хидроизолационни ленти, хидроизолация 2к на цим.основа и най сетне заветния фаянс😇😎
miroki - майстор
Колега, при мен стената не беше носеща и сложих казанче от типа, което да стои и на земята. Има и такива. И без това не ми харесва това висене.
Водят се подови с плътно плилепяне. И се снади съвсем нормално с казанчето за вода от висящата структура. Малко са по-скъпички.
niki_sap - специалист
Благодаря на всички. Ще го помисля още малко и май, май ще сложа просто класически моноблок, да си нямам разправии да бутам настощата стена, пък да я вдигам наново с гипскартон. Не знам :) ще мисля. Благодаря.

Тема "Висяща тоалетна без стена зад нея" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: