Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
milenjs - напреднал
Здравейте отново. От много задачи не ми остава време да работя по апартамента. Оня ден купих две структури Connect на ИдеалСтандарт, жента не хареса копчетата на Grohe че малко хлопали, тези на Идеал не хлопали, аз само изпълнявам. Преместих водомерите, най-куриозното е че единия беше свързан наобратно - стрелката му сочеше срещу посоката на водата. Сложих и структурите на предвидениете за това места. Сега имам няколко въпроса на които моля да ми помогнете със съвет:
1. Каква височина на тавана да оставя, в момета е 2.67? Отвора на тетката на тръбата за аспирация която са оставили е на около 30-на санта от тавана. Да свеаля тавана под него и да монтирам хоризонтално на тавана аспирацията или тавана да остане над отвора на аспирацията и да монтирам клапата за аспирация вертикално на куфата с който ще затворя тръбите?
2. Ще обличам тръбите с гипскартон, трябва ли да слагам вата около тръбите?
3. Гледам слагат някаква шумоизолираща лента на профилите за гипсокартона, има ли смисъл или е ала бала и може без нея?
4. Каква големина на ревизията да избера. Булката иска да има ниша над структурата за вграждане и трябва да съобразя мястото и с големината на ревизията. Не ми се иска някоя голяма да е, 20х20 ми се вижда малко обаче. И с каква ще е по-добре - такава с плочка за вграждане или декоративна, например от инокс?
5. Душ за вграждане за едната баня добре ли е или си е таралеж в гащите?
6. Как да оформя куфара в голямата баня от снимките. Най в дясно, след душа ще трябва да има ниша, там ясно, чудя се обаче как да свърши в ляво, до структурата където е черната тръба за водата, дали да си е цяло до тавана или да се заиграя и оставя дебело облечена само структурата? Тази тръба за водата много пречи там където са я оставили.
7. И най-важното - Тавана кога да го направя - сега или след като облека с плочки?
https://photos.app.goo.gl/AGC8yLi7pLubNoj9A
https://photos.app.goo.gl/nNGzruyNufgFdTTJ9
Стара снимка на тръбите до тавана -
https://photos.app.goo.gl/m1rZJ9TvR4MWVbcV9
jekasus - майстор
1 - применить спрямо плочките, аз не знам какво са.
И не аспирация, а е щранг за вентилатори със клапа...
2 - не, нищо не прави по звукоизолация.
3 - забравяш за нея.
4 - отделна тема, понеже видях много грешки по ВиК.
5 - зависи, има доста боклуци, особенно Китай със итальянско красиво име.
6 - също зависи от размера на плочките. Красивото се хваща от това.
7 - след плочките, ако имаш корнизи - без значение.
Да се върнем към т.4 - претенции към форума, кога ще мога спокойно да качам снимки, без да търся варианти да ги смаля, а можех да покажа на човека, как да си направи баня без грозни ревизии, и без да прави глупави грешки, които видях на снимки?
Толкоз ли е трудно?
Аз правя често разни шибани изгъзици по плочки, но реалната снимка (без да я правя vga)доста по яка, и това също дразни...

Прикачен файл

20230531_194710.jpg
milenjs - напреднал
Плочките ще ги харесва булката, иска големи ама повече от 60/30 или 60/25 няма да са. Има и по-добър вариант за тръбите на студената вода в едната баня и според мен ама докато погледна и баджанака беше ги наредил така. Ама реших че няма да се виждат така че ги оставям така.
Аз също не виждам как да качвам снимки, поробвах и от Google Drive и от Google Photos - не стават. Четах и из форума ама не видях как става номера, един колега беше ми коригирал снимките и си излизаха в постовете ама как го е направил не знам.

Тема "Избор на структура за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: