Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 12, 2023 1:18 pmmilenjs написа:
На дългата страна - в края извод за пералня и мивка и над нея за бойлер който ще разкарам. Затова питам - дали ще стане да се премести тоалетната на дългата стена до мивката. За душа е ясно че няма да има проблем, проблема ми е тоалетната.

Казваш, че това е 330...
Mitashki_MM - специалист
пет май 12, 2023 9:50 ammilenjs написа:
Ето снимка как е в момента:
Изображение
Абе сега се загледах - това на снимката трябва е късата стена - 182см - нали? Изводите на душа са на 15см един от друг по стандарт - някак на око не успявам да ги нанеса 12 пъти по тая стена - по-малка ми изглежда. Другия момент, който се сетих, че при проектчето дето приложи ревизионния отвор за водомера ще ти се пада в душ зоната - не, че е забранено ама определено ще бъде екзотично решение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 12, 2023 1:32 pmMitashki_MM написа:
пет май 12, 2023 9:50 ammilenjs написа:
Ето снимка как е в момента:
Изображение
Абе сега се загледах - това на снимката трябва е късата стена - 182см - нали? Изводите на душа са на 15см един от друг по стандарт - някак на око не успявам да ги нанеса 12 пъти по тая стена - по-малка ми изглежда. Другия момент, който се сетих, че при проектчето дето приложи ревизионния отвор за водомера ще ти се пада в душ зоната - не, че е забранено ама определено ще бъде екзотично решение.
Изрично попитах, човекът каза,ч е е дългата страна и съвсем не ми пасват нещата. Елементарна физика, душът не бие в стената на която е окачен... та, екзотиката може да е печеливша ;-)
jekasus - майстор
Казвам, става тоя вариант - всичко на дългата стена отляво.
Водомера може да се измести също.
И загуба от предстенки, дето ще крият ф110, да се обиграят със ниши в душа, над цукала, и едно огледало на панти, и то ем плътно на стена, и си пълноцелно шкафче едновремено.
Каналка за структура само само със дъги на 45%, иначе тая версия на баня отпада...
chapara - майстор
Аз като гледам правиш предстенна обшивка по една къса, по една дълга стена и една разделителна стена.
Звучи ми нелогично или нещо ми убягва.
Ако структурата си остане там където е предвидено ще може да се влиза спокойно в душ зоната и лесно да се почиства с подвижния душ дори ежедневно. Пералнята пък да отиде до мивката и да се спести много излишен труд, разход и един кв.м. площ + над два кубика въздух.
Аз съм човек на изгъзиците, но тук не нмирам и един аргумент ,,за", мое мнение

Единствено човек , ако иска да си стъжни живота :?
milenjs - напреднал
Взех че ви послушах и няма да местя WC-то. Днес купих 2 комплекта - на грое и идеал стандарт, да са различни. Монтирах структурата на определеното място, между двете тръби. Сега ми образува проблеми водомера, както писа колегата по-горе май ще трябва да се премести. Структурата преди гипсокартона успях да я отдалеча на 19см от стената. Водомера стърчи 21-22 санта. Отделно е тъпо спирателния кран и водомера в една линия, ревизията ще трябва да е тясна и дълга.
Гледам на водомера има един пръстен с нещо като пломба. Може ли да си го развия или ще трябва да викам някой от ВиК да свърши тази задача? И как да го разположа, вляво до спирачния кран ще е ОК ли?
chapara - майстор
Ма ВиКто е пуснато проформа, коригирай го, така че кран и водомер да са в растера на цяла плоча или две, заради ревизията. Тая пломба я късаш, работиш си и при окончателно завършване викаш спецялисти да те пломбират. Търсиш в нета.
Mitashki_MM - специалист
Аз бих разкъртил малко тухлата зад вертикалния канализационен щранг и прехвърлил оттам целия водомерен възел отдясно на тръбата, така че да ти дойде централно над структурата. Така хем ще можеш да си развъртиш елементите С или S образно и да ги побереш в една по-удобна ревизия. Пломбата я късай, свърши си работата и на следващия отчет инкасатора ще ти сложи нова.
milenjs - напреднал
Хиляди благодатности. Направо ще разкарам целия възел от там - ще преместя водомера над тоалетната и ще сложа нов спирателен кран до него. Ще покажа какво съм сътворил, лошото е че само събота-неделя може да работя.
Може ли да ми препоръчета линеен сифон, да не е цифра че отново ще ми трябват х2. До 150-200лв. макс. Също и квадратен такъв, в баните са по два сифоните.

Тема "Избор на структура за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: