Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
i486 - специалист
Имам 2 метални лайсни една до друга и вероятно между тях минава вода. Въпросът е с какво е по-добре да се запълни пролуката. Мисля да взема фугираща смес, но се чудя дали прозрачен силикон няма да свърши работата и да остане по-незабележим. Фугата като ширина и дълбочина е минимална, така че не знам колко добре ще се задържи сместа.
mkocev - специалист
Каквото и да е, трябва да е колкото може по-дебел слой, правилно/добре пложен. На тънко нищо не държи и задължително обезмасляване преди полагането :)
i486 - специалист
Фугиращата смес дали ще прилепне добре към метал? И ако не свърши работа, ще успея ли лесно да я изчистя без да се надира лъскавото покритие.
chapara - майстор
пет май 26, 2023 7:18 pmi486 написа:
Фугиращата смес дали ще прилепне добре към метал? И ако не свърши работа, ще успея ли лесно да я изчистя без да се надира лъскавото покритие.
Наколко снимки ще свършат добра работа, иначе ще са празни приказки. Къде в баня има две лайсни една до друга :? :shock:
Chefo77 - майстор
Санитарен силикон дали няма да свърши работа?
i486 - специалист
пет май 26, 2023 10:28 pmChefo77 написа:
Санитарен силикон дали няма да свърши работа?
Това го мисля и аз като алтернатива.

пет май 26, 2023 9:28 pmchapara написа:
Къде в баня има две лайсни една до друга :? :shock:
Долната част на рамка на параван и до него лайсна от тия за заобляне на ръб на плочки. Има малък праг от цимент покрит с плочки за повдигане на паравана. Отнякъде се промъква вода и започва да тече от ъгъла. Първо мислех, че от пръскане в ъгъла влиза вода и изтича от другата страна, но след още гледане реших, че по-вероятно по целия праг се стича надолу, минава между тия 2 метални части и отива към ъгъла.
kr1100 - майстор
Soudal Fix al има и безцветен. Лепи здраво и на мокро.Има и малка разфасовка като туба за паста за зъби.
P.P. С такъв някъде 206-7г спасиха сезона на 1 басеин на хотел на Зл.Пясъци / отлепени плочки/.
Лепил съм на плочки закачалки, PVC шкафчета 2008 г. без да пробивам плочките. Още не са паднали закачалките и шкафчетата.
Последна промяна от kr1100 на нед май 28, 2023 8:59 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Аз съм за по крути мерки, но опитвай.
Изначале нещо е сбъркано.
Вече има красиви готови прагове, с куп цветове, напълно финансово достъпни, та... И при евентуално лошо изпълнение, където е текло....

Тема "Уплътняване на метални лайсни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: