Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
milenjs - напреднал
Здравейте, искам да попитам дали се практикува и дали мога да оставя вратичката на ревизията хоризонтална? Имам вградена структура, над нея ще има оформенна ниша, искам отвора на ревизията да бъде пода на нишата. Ако е удачно как да я оформя - със купешка ревизия за вграждане на плочка или по ми се иска да е само една плочка която да се маха при необходимост.
Дебелината на нишата ще е около 23 санта, още не съм изграждал картона около структурата и може да я увелича/намаля.
Банята ще е както е на снимката, искам отвора на ревизията да е под саксийката, не знам дали ми се разбра от писаниците
Изображение
MamaMy - майстор
Направи си цялото дъно на капак. Ще ме споменаваш след време с добро. Като дойде време за смяна на водомера или за спешен ремонт и почват да търсят гинеколог. Почва се едно кършене на пръсти не е за приказване. А кога го правили не мислели. По-добре мисли сега за да не къртиш тогава.
milenjs - напреднал
Капак, в смисъл една плочка която ще играе тази роля? 20х40 санта светъл отвор дали ще е достатъчен за ВиК манипулации?
chapara - майстор
А мен за да споменуваш, ще ти кажа че на 99,99% не се практикува такава версия.
Под саксията се оствя ключа от жилището😉
За кършене на ръце и пръсти е ясно, но и чиния между краката вече е в повече, а и видимоста ще е нула. Безпроблемно влизане на вода и т.н.т.
Успех с картона.
Ако задната стена е коридор, завърти водомерите на там. Ревизията също и върху ѝ, декорация😎
milenjs - напреднал
Отзаде е съседа, разбрано момче ама ме съмнява да се навие :)
chapara - майстор
пет юни 09, 2023 6:20 pmmilenjs написа:
Отзад е съседа, разбрано момче ама ме съмнява да се навие :)

Казах ,,ако"!
Това е последното предложение, но всъщност к'во се напъвам, Ти си решаваш.
Успех.
Варианти много.
milenjs - напреднал
Пошегувах се, идеята ти е много добра но неизпълнима при мен. Все още се колебая за хоризонталния отвор, и при вертикалния и при хоризонталния чинията все ще ти е между краката, вода няма как да влиза там , душа ще е отделен.
Днес ще изградя картона до нивото на равизията и ще пробвам как се работи при нужда, може ли лесно да се свали водомера. Притеснява ме че при хоризонталния отвор имам 90 градуса ход на ключа докато при вертикалния - 180 което може да е проблем.
kozl - майстор
пет юни 09, 2023 2:26 pmmilenjs написа:
Здравейте, искам да попитам дали се практикува и дали мога да оставя вратичката на ревизията хоризонтална? Имам вградена структура, над нея ще има оформенна ниша, искам отвора на ревизията да бъде пода на нишата. Ако е удачно как да я оформя - със купешка ревизия за вграждане на плочка или по ми се иска да е само една плочка която да се маха при необходимост.
Дебелината на нишата ще е около 23 санта, още не съм изграждал картона около структурата и може да я увелича/намаля.
Банята ще е както е на снимката, искам отвора на ревизията да е под саксийката, не знам дали ми се разбра от писаниците
Изображение
За отвора разбрах къде го искаш, обаче за какво е тази ревизия :?
Какво ще има под нея и как ще се обслужва?
Ако е само за отчет на водомери и връткане на кранчета, при комшиите беше 10/20 см докато не текна от крана и сега отвора е 60/40, но без капаци.
Трябва да се мисли за смяна на водомери, СК и ОК ако има и отделни общи водопроводи за топла вода.
Те сега компанирам 2 водомера + 2 СК + ОК + още 2 СК и щуцер за продухване на тръбата към открита тераса и всичко това трябва да е некакси възможно за подмяна през вратата за ревизия. Та размера на ревизията според възможностите за обслужване.
milenjs написа:
Пошегувах се, идеята ти е много добра но неизпълнима при мен. Все още се колебая за хоризонталния отвор, и при вертикалния и при хоризонталния чинията все ще ти е между краката, вода няма как да влиза там , душа ще е отделен.
Днес ще изградя картона до нивото на равизията и ще пробвам как се работи при нужда, може ли лесно да се свали водомера. Притеснява ме че при хоризонталния отвор имам 90 градуса ход на ключа докато при вертикалния - 180 което може да е проблем.
Пробвай, защото тези градуси са само в теорията. Практиката е свързана с размерите на гайката, на ключа на дълбочината на монтажа и може да се окаже, че няма никакви градуси за ключа.

Тука в наша ЕС за 20 г експлоатация се оказва, че освен 2 пъти подмяна на водомери, налага се подмяна на СК заради протичане около остта. За обратните клапи зависи от тяхната конструкция и материал, но работоспособността им след петата година е съмнинелна. И все пак софийската вода се води "мека". В региони с по-твърда вода може да се наложи и по-честа подмяна.

Тема "Хоризонтален ревизионен отвор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: