• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
За кои 5 дупки? :shock:
chapara - майстор
Започнаха те😁 с бъзика😄 колегите🤣
MamaMy - майстор
Питам за да съм в час. Мен за повече от 3 не са ме викали. :roll:
:wink:
Gatta_Negra - напреднал
ох,че смешно.

Нали се точи всичко тук заради банята вече не знам колко, хората меко казано недоволстват и аз им съчувствам.
Примерно ел. инсталацията чакА да проима тоалетна, щото без няма как, кухня няма и до юли седяхме без под в кухнята.. Вероятно сме събрали на 4 пъти около 2 контейнера отпадък от тук през тия 2 години, съответно това буни духовете - колкото и да мия стълбите и да мета ,все ще има забележки. Пък контейнера бил в тревата, пък хамалите ръсят боклук... Веднъж майстора си го изхвърли, веднъж виках хамали с камион от фирма, веднъж ние викахме контейнер и веднъж влачихме мебеляк, всичко се брои и запомня. Че ме питаха и куче ще взимам ли...

Та който и да помоля ще има пак приказки от типа"не го ли свърши вече тоя ремонт" бла бла, не е удобно да ги тормозя. Имаме една леля ,като види непознат във входа веднагА го определя че е майстор и цапа , колоритна жена.

Ами корниз 3.6, или 3.5 че не ми е пред очите, има 2 дупки от 2 та края, и после през 50 -60 см .

4 или 5 дупки на корниз
2 корниза
MamaMy - майстор
Един съвет ако приемеш. Вземи си дюбел пирони. Монтират се през корниза. Слагаш корниза на тавана, дупчиш с перфоратора през средната дупка, нанизваш дюбела и с винт-пирона го застопоряваш. Не бързаш да го зачукваш до край. Той ти крепи корниза. Според мен на тавана корниза е по-добре.
Lutchezar - майстор
На тавана ако е плоча. Ако е гредоред като при мен, шансът да стигнеш до греда е променлива величина. Затова в стената. И там уцелих бетонен пояс, та мога каквото искам да закачам.
chapara - майстор
Но по бетонвата греда по някога минават кабели🙄
Тавана отпада, рамката на прозореца?
Gatta_Negra - напреднал
А, да, на тавана, т-образен, двоен е. На стената ще пльока ,ще се гъне и ще е грозно . Луфтове над пердета не обичам, а и насЕкомите много им се радват.
Е , нямах идея до преди 5 секунди, но всъщност точно дюбел пирон притежавам, както се оказва - подритвах една кутия ,изостанала от предишен ремонт, на която пише разни немски думи и не бях надничала вътре , ама на вид са си точно дюбел-пирон. Понеже не пише ясно колко товар носят съм скептична, ама утре ще видя в гугъл.
Оф, а тва дупки на таван... нямам идея горе какво ще уцеля, ма дано не е някоя арматура :mrgreen:

Благодарско, съвети винаги приемам, с благодарност. :prost:

Сега виждам на Chapara коментара ,докато пишех.
Ами аз присъствах на смяната на ел.инсталацията, кабели не минават поне не мои.
Нямам трегер над прозореца- не и като в тухления блок от 1975та у майка ми, там си има трегери. Тук е гладка стена, която среща гладък таван. Може ли да минават кабели, за които дори и не подозирам? на 20 см пред прозореца?
MamaMy - майстор
По тавана със сигурност нямаш кабели там. Дупчи тавана с перфоратора, но гледай да ограничиш дълбочината за да не пробиеш цялата плоча.
Относно банята имам следния съвет. Взимаш фолио за плочки и ваденки с картинки. С малко фантазия лепиш върху пукнатите плочки само. Идеята е да не влиза влага. За падане, няма да паднат. Ако отделни парчета се отлепят фолиото и ваденките ще ги държат за останалото. Един вид ламиниране. След 3-4 години с по-малък ремонт подменяш само спуканите плочи и цялата компрометирана стена с картона. Ще се дразниш постоянно, но ако го направиш с вкус, външен човек може и да не разбере.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Помощ! Пукнатини в глазурата на плочки - италиански фаянс)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: