• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Gatta_Negra - напреднал
Една особеност- подовете в тая сграда са КУХИ панели, един до друг, а не плоча.
Надявам се таванът да е плоча.
В смисъл последен етаж, хубаво, ама да не сваля гълъбите при мен.
За банята - днес си взе човека една плочка нелепена, ще прави експерименти.
Относно лепенките - лак за камък или нещо ще е, не микимауси, микимауси на тия плочки ще е потрес. Не съм естет аз, ама ...
Или ,кинцуги, всъщност много би им отивало, с фолио за нокти, и после лак за камък.
Само да измисля как да фолирам само пукнатините, сигурно има начин.
Тва като ми мине беса ще е.
Започват ми изпитите, така че каквото и да се прави ще е по-натам.
Получих уверение, че не е възможно на тоя етап да наводня съседите.
За мен читавия вариянт е да се изрине проблемната стена и да се налепят наново други , ако наистина основата е зле ще стане голямо мазало.

Тук водата е по-мека и много хлорирана, в при майка не мирише така и като се мия не търкам 5 минути да спрат да са ми лигави ръцете от сапуна.Та даже ходих да чета според Софийска вода какви са показанията,да не се окаже, че зарад тоз хлор мазилките и лепилата се прецакват нещо , ама на-в нормите са уж. Тук наоколо има 15 строежа, щяха да изреват , ако беше водата.


Ама благодаря за съвета!
Ще обмисля поне прозрачно фолио.

Изчетох и другите подобни теми в другите форуми, явно е рядък, но не и нечуван проблема. Даже в този форум има такива теми от преди години ,ама не са казали хората как се е развило действието по-натам.
MamaMy - майстор
Относно кухите панели, това си е оригиналната немска схема за строеж на панелки. Не бива да се притеснявате, те дюбелите се разширяват по цялата дължина. Няма да имате проблеми в здравината освен ако не мислите за бесене. Ако вече сте стигнали до там ви съветвам да намерите липа и да си изберете по-дебел клон за да няма нужда от повторения. То вярно, че повторенията са майка на знанието, ама... :lol:
Относно фолиото, лепете с препарат за стъкла. Напръсквате фолиото и плочката едновременно след като много хубаво сте я измили. Лепите фолиото. Препарата ви позволява за кратко известни корекции наляво надясно. След като позиционирате точно, взимате една шпакла. Увивате върха и в стара тениска на няколко ката и започвате да гоните препарата от центъра на вънка във всички посоки. Така гоните и мехурчетата въздух и ако не успеете да надраскате фолиото, после въобще не личи. Като стигнете до фугата спирате и с чисто нов макетен нож и линийка изрязвате излишното точно на границата фуга-плочка. След това пак със шпаклата и парцала повтаряте само в края. Всичко трябва да е точно. Хубаво е фолиото предварително да е оразмерено малко повече от необходимото, като използвате поне един фабричен прав ъгъл да пасне точно за да режете само другите две страни. Като изсъхне препарата фолиото няма сваляне. Ако се наложи такова ползвайте пистолет за горещ въздух.
Gatta_Negra - напреднал
уау !благодаря за подробното обяснение ! Мисля, че така подкована, ще изляза победител в тая схватка
:prayer:
Е , ами не го знам панелка ли е -където съм чопнала,само тухла излиза, ама знае ли се. Вероятно в нотариалния акт или в там-дето-държат-чертежите ще мога да разбера.
От съседи чух,че на непоследните етажи периодично си шпакловат таваните,понеже връзка между панелите няма и се напукват на ивици.
Четох аз точно за тая част на София, когато търсех информация за камениновите тръби, те са сменяли технологиите няколко пъти заради разни земетресения и изобщо ми стана вече мишмаш в спомените какво съм чела. Обаче научих страшно интересни неща за историята на София. Жалко,че не ги помня всичките .
Gatta_Negra - напреднал
Изображение

това направих при опит да пробия тавана. Мисля,че таванът отпада.
Блях
radius - майстор
:shock: :lol: :lol: Кашкавалиум, патентована китайска сплав.
Gatta_Negra - напреднал
ем.. вероятно.
не работя с моите свредла в момента. ама все бетон съм виждала, тва е 4то,с което опитвам, точно да не би другите да не са ок- дори не се надраска. другите поне не ги строших.
прегрупирам се, явно ще се ходи за свредла.
и за голямата машина.
Lutchezar - майстор
Перфоратор и свердла за бетон трябват. Не дрелка, не винтоверт и не каквато падне бургия.
vlax - майстор
Тая кака ни бъзика. С туй свредло от копи пест изображения от чичо Гошо.
Ако е кака... де...
:partyman:
Ти устъй, ми за малко да ѝ пристана, ма туй окривеното......Леко давам на задна.
Gatta_Negra - напреднал
Оф. Закачих го за тъпата стена, но планките са много малки, тия от комплекта и не ми допада колко е близо
На другия прозорец няма как с тях., щото радиатоЪт.

Ще торомзя познати, предавам се.
Перфоратор нямам, само ударна. И с нея съм пробивала в бетон, с яко налЕгане и свредла с установен произход, неразкалени.
. Е ,тук не ми върза. Винаги има 1ви път.

Тва е 4ти номер, уж преди 6ти да не прецакам дупките. С УШИЧКИТЕ ЗА ТУХЛА И БЕТОН там, преди случката се виждаха. Ест. че няма да хвана 4ти номер за дърво, чак толко тъпа не съм. Егати ментето. Или се е разкалило. Ма те обикновено се трошат, не се гънат.
А тва горе е дупката, която причиних в тавана като се огъна тва (за тавана као цяло не говорим на глас, той е слона в стаята).

Изображение
Изображение
Изображение
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Помощ! Пукнатини в глазурата на плочки - италиански фаянс)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: