• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Gatta_Negra - напреднал
Хубаво.
Дано не наводним съседите,докато се намери кой да го изрине и направи наново.

Сега въпрос- как се казва,имам предвид какво, ,кого търся, да диагностицира официално тая мерзост и да издаде протокол?
В смисъл да напише на лист проблема какъв е.

Благодаря.
Lutchezar - майстор
Това да се напише на лист, друг ще си сложи главата в торбата...
Защо е нужно?
Аз пак да си кажа че има боя за плочки. И евентуално може да се уцели същия цвят. И евентуално няма да се кърти. Има и фолио.
Ама Чапара да каже, пък и клиентът определя правилата...
Gatta_Negra - напреднал
вт сеп 05, 2023 2:14 amLutchezar написа:
Това да се напише на лист, друг ще си сложи главата в торбата...
Защо е нужно?
Аз пак да си кажа че има боя за плочки. И евентуално може да се уцели същия цвят. И евентуално няма да се кърти. Има и фолио.
Ама Чапара да каже, пък и клиентът определя правилата...
Защото ще го бия тоз между ушите с написания лист докато изпадат буквите.

Но всъщност-защото добре си говорим тук, но друго е да го види някой лично и за съжаление да установи същото. Не се и съмнявам във вашия опит.
Проблем има- комбинация от смотано лепене (щото за гребена и аз малко не вярвам), минимална фуга (вижда се на снимката на сечението) , прецакана основа (кънти, картон няма). Въпросът е официално да се установи колко е зле точно зле-то, за да решавам как да процедирам.

В момента не говоря за похарчените пари или време или нерви.

Как да застраховам апартамента?
Лично ще го обитавам, но да речем реша да го отдам под наем- как да стане с напуканите плочки?
А ако пусна роднина вътре, и му паднат на главата?

:?

Още нещо.
Влизам автоматично в защитен режим, а съм голям човек и ми е неудобно да се оправдавам за грешките на другите.
Ще ме попиташ защо нямам договор с гаранции и тоя фирма ли е, и изобщо защо съм тръгнала да плащам на ръка и сега проблема си е лично мой, като не мога дори да докажа, че именно той е правил нещо в тая баня. Факт. Нямам договор, но това е човек ,който познавам от 2012та, като ми се запуши тоалетната търчи в неделя, като искам да ми отреже первазче за рамка на 45 градуса идва с машината без пари го реже 1 час си играе да я сглоби и монтира, като се оказа,че ВиК нямат време и желание да сменят зачукан водомер и ме оставиха без вода със стария и новия водомери на земята и бележка за пломбата, той дойде 45 мин след като му се обадих... и така много много неща през годините. Тоест да речем,че не ми е и хрумнало, че ще има такъв момент с "търсене на кой крив, кой прав".
Естествено, хората се променят.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 05, 2023 8:38 amGatta_Negra написа:

Още нещо.
... човек ,който познавам от 2012та, като ми се запуши тоалетната търчи в неделя, като искам да ми отреже первазче за рамка на 45 градуса идва с машината без пари го реже 1 час си играе да я сглоби и монтира, като се оказа,че ВиК нямат време и желание да сменят зачукан водомер и ме оставиха без вода със стария и новия водомери на земята и бележка за пломбата, той дойде 45 мин след като му се обадих... и така много много неща през годините. Тоест да речем,че не ми е и хрумнало, че ще има такъв момент с "търсене на кой крив, кой прав".
Естествено, хората се променят.
Съвет от мен: Приеми, че си изплатила минали ползи и спри да го мислиш. Човека и вината
За плочките - бих си продължила ремонта и нанасянето, след време нова баня. Това не е фатално
Gatta_Negra - напреднал
Ъхъ.
Естествено.
Даже вчера си купих пердета и корнизи, и беше много смешно едни младежи като се хванаха да ми помагат да вържа 3.6м корнизи върху колата на паркинга на магазина. Щото аз нали хепи,че съм ги взела,изобщо не помислих как ще ги влача до нас (така де, магазина е на 15 мин. пеш и варианти бол, ама тез пичове ми стоплиха душата, така ги вързаха, че едвам ги свалих после).

А за човека и вината - не знам, всяко нещо си има причина.
:weedman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт сеп 05, 2023 4:23 pmGatta_Negra написа:
... 3.6м корнизи...
А аз се замислих как се монтират 3,6м корнизи ;-) ;-)
Живот и здраве да е, другото се нарежда
Gatta_Negra - напреднал
вт сеп 05, 2023 5:54 pmn_a написа:
вт сеп 05, 2023 4:23 pmGatta_Negra написа:
... 3.6м корнизи...
А аз се замислих как се монтират 3,6м корнизи ;-) ;-)
Живот и здраве да е, другото се нарежда
Да, ами ако ще го монтирам сама имам няколко варианта- ще го подпра отдолу примерно с греди,каквито имам на разположение, или със снадени дръжки от моп , щото са телескопични и ще стане височината- тва като дойде време за самото поставяне. Иначе меренето - от трегера навътре произволна 15см мярка, примерно телефонът ми е точния размер, след което на тия 4 отбелязки по дължина лепя 1 хартиено тиксо и там маркирам къде ще са дюбелите, дупча през лепенката и набивам яките дюбели за тухла. У майкаса с дървени трупчета корнизите, котката свали един със е пердето като беше малка, и да си призная набих клечки за зъби и го завих обратно, не е мръднал..
Също, дървена ми е дограмата не е сменена и имам на черчеветата едни пирони, от щори, мога временно там да си окача корниза като се кача на стълбата да ми е под ръка. Мислих го аз тия дни. Май няма да чакам втори чифт ръце, че тук е много напечено през деня без пердета.
zz_stefanov - майстор
И мъжете са полезни в такива случаи. :)
Gatta_Negra - напреднал
вт сеп 05, 2023 6:41 pmzz_stefanov написа:
И мъжете са полезни в такива случаи. :)
Факт. Ма моя е в командировка. А за 5 дупки...ако викна комшията ще стане неудобно :partyman:
vlax - майстор
вт сеп 05, 2023 6:44 pmGatta_Negra написа:
вт сеп 05, 2023 6:41 pmzz_stefanov написа:
И мъжете са полезни в такива случаи. :)
Факт. Ма моя е в командировка. А за 5 дупки...ако викна комшията ще стане неудобно :partyman:
Неудобно за кого? :)
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Помощ! Пукнатини в глазурата на плочки - италиански фаянс)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: