• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Hursa - майстор
Да, но нямаше да има и там, ако майстора му бе предложил по-доброто решение.
jekasus - майстор
Що си пишете глупостите...
Човека си има мазано над плочки със фасаген( върху варта), отделно - никаква вентилация, това с прозорец го забравете, няма как да стане, ако студено помещение,.
Това, което е било преди, не е така как сега, много неща се промениха..
Hursa - майстор
Промениха се - ще сложи вентилатор :) И вероятно ще е достатъчно.
(Имал е вентилация - но без вентилатор, през вентилационната тръба на баните. Върху "варта" пак е имал плесени. Затова е и боядисал.)
Ал_ - специалист
Направо ме е страх да питам, докато си мерите циците, но все пак...
Прилагам една графика. Влажността на въздуха вътре се движи с тази на външния, обикновено с разлика от 15% по-малко.
Вентилацията е през два часа, извършва се на цикли - изкарва се въздух, после се вкарва същото количество, и така няколко пъти.
Как да намаля влажността на въздуха вътре? Вакуумиране не ми върши работа :-D

Прикачен файл

Screenshot_20231102-205647.png
Screenshot_20231102-205647.png (86.22 KиБ) Видяна 391 пъти
чет ное 02, 2023 9:05 pmАл_ написа:
Направо ме е страх да питам, докато си мерите циците, но все пак...
Прилагам една графика. Влажността на въздуха вътре се движи с тази на външния, обикновено с разлика от 15% по-малко.
Вентилацията е през два часа, извършва се на цикли - изкарва се въздух, после се вкарва същото количество, и така няколко пъти.
Как да намаля влажността на въздуха вътре? Вакуумиране не ми върши работа :-D
Ал, ти си готин. Не те свалям- пояснявам, че...
Относно този въпрос, като му дойде момента, ще направя скрийншот на един умен термостат, с немски мозък. В неговият отговор е събрана цялата истина- едно изречение е.
Сега няма да цитирам термостата, понеже се страхувам от нови словоизлияния.
Hursa - майстор
Може би ще споделите какво показват графиките - макар, че може да съм единствения, който не разбира. Това външната влажност ли е?
Ал_ - специалист
Ще е любопитно да се види. Доколко ще е приложимо при мен - не знам. В студовете (ако дойдат) търсените температури на комфорт са 10-12-15 градуса. Има предвидена опция за загряване на входящия въздух, колко ще е - не знам, но надали ще е много.
Hursa, вътрешната влажност.
"Влажност

Климатът във вашия Коридор не е добър в момента.

23,0 °C 74%

Твърде много концентрация на водна пара във въздуха. Може би е добре да отворите прозорец във вашия Коридор, да увеличите температурата или да използвате уред за намаляване на влажността."


Не мога да направя скрийншот. С телефон различен от Сони съм, в момента, което ми носи дискомфорт, но "такъв е живота" понякога.
Общо взето, с това се изчерпват възможностите, като се стигне до тук, а навън е също толкова влажно или повече.
Термостата е СТ200 на Bosch.

пп. Понеже нали сме българчета, направих му "донка", та го докарах да се жалва.
Ал, забеляза ли намека за температурата?
Hursa - майстор
чет ное 02, 2023 9:05 pmАл_ написа:
Как да намаля влажността на въздуха вътре?
С "влагоабсорбатор" приемливо ли е?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "плесен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: