Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
SanDRo - помощник
Здравейте,

Предстои ми направ на баня, като тоалетна/казанче, душ, чешма и т.н. ще са вградени. При тоалетната е ясно, че трябва да се направи куфар за структурата, но нужно ли е и за душа/чешмата да се ползва гипсокартон? Майсторът се мъчи да ме убеди, че където има вграждане, трябва да се направи с гипсокартон, за да можел да хване правия ъгъл. Съответно иска да слагаме и гипсокартон на конструкция, за да може да сеподравнят структурите. Това не може ли да стане без гипсокартон? Искаше ми се да не слагам картон никъде (особено в банята) защото не съм му фен.
kozl - майстор
+1 - Подкрепям мнението за циментофазер вместо гипсокартон.
Е по-скъп като материал и по-труден за работа и в крайна сметка по-скъпо от ГК.

А има и изпълнения без куфари, но не навсякъде става и не всички ги изпълняват.
torbalan - Дървен философ
Две бани имам изцяо от гипсокартон. Няма драми.

Ако не се слага гипсокартон, трябва да се копае в стената. Не знам в твоя случай ко е е по-добре.
chapara - майстор
нед ное 19, 2023 1:56 amSanDRo написа:
Здравейте,

Предстои ми направ на баня, като тоалетна/казанче, душ, чешма и т.н. ще са вградени. При тоалетната е ясно, че трябва да се направи куфар за структурата, но нужно ли е и за душа/чешмата да се ползва гипсокартон? Майсторът се мъчи да ме убеди, че където има вграждане, трябва да се направи с гипсокартон, за да можел да хване правия ъгъл. Съответно иска да слагаме и гипсокартон на конструкция, за да може да сеподравнят структурите. Това не може ли да стане без гипсокартон? Искаше ми се да не слагам картон никъде (особено в банята) защото не съм му фен.
При тоалетната се прави куфар от двоен зелен гипсокартон захванат челно за структурата и за профили, като куфара се обмазва с ПВЦ мрежа и лепило за плочки, после перфектно хидроизолиран. За душа и батерията се вкопава и се равнява по линията на мазилката. Всичко друго е изкопчване на пари и некадърие!!
SanDRo - помощник
нед ное 19, 2023 11:10 amchapara написа:
При тоалетната се прави куфар от двоен зелен гипсокартон захванат челно за структурата и за профили, като куфара се обмазва с ПВЦ мрежа и лепило за плочки, после перфектно хидроизолиран. За душа и батерията се вкопава и се равнява по линията на мазилката. Всичко друго е изкопчване на пари и некадърие!!
Няма мазилка там е работата, на тухла е - груб строеж. Иначе тръбите ще се вкопаят така или иначе, за да не стърчи много картона и да отнема площ от банята, но точно затова искат картон - защото е на тухла и да може да се хване прав ъгъл - не става въпрос за ремонт, а за изграждане от нулата. Казаха ми, че могат и без картон да го направят, но не може да ми гарантира, че ще успее да ги подравни и затова иска да се сложи картон.Иначе за тоалетната ясно, че няма как да стане без някакъв куфар, въпросът е за всичко останало, щото искат картон на целите стени, където има смесители за вграждане.
ivanovbg - майстор
В този случай викни си да ти го измажат с турбозол. Всичко стана при мен като по конец.
chapara - майстор
Измазва се! Колегата ти го е казал. Ако майстора е майстор може да сложи мастар в двата края на стените под отвес и да прецени!!! Освен това нещата за вграждане имат допуски и то не малки. Предвижда се и плочката с лепилото.
Това от мен. Аз лично цяла баня с двоен, подчертавам, картон никога не бих си направил, а с това се занимавам от 43 години.
Успех с нехранимайковците😉
jekasus - майстор
Един фаянсаджия, като не може да маже хастарна мазилка, не го питай за прави ъгли - това е лепач и е далеч от професията ни...
И аз ползвам ГК, но когато няма друг вариант -

Прикачен файл:
20220708_164740.jpg
20220708_164740.jpg (40.1 KиБ) Видяна 790 пъти
Прикачен файл:
20220708_164721.jpg
20220708_164721.jpg (38.83 KиБ) Видяна 790 пъти
Прикачен файл:
20220825_155917.jpg
20220825_155917.jpg (52.52 KиБ) Видяна 790 пъти

Имаш бетонна шайба или колона - итонг също помага.

Прикачен файл:
20220117_164918.jpg
20220117_164918.jpg (64.05 KиБ) Видяна 790 пъти
Прикачен файл:
20220325_134402.jpg
20220325_134402.jpg (41.73 KиБ) Видяна 790 пъти

И по принцип предпочитам новото строителство да издава баните без ВиК, без мазилки, без замазка. В 99% излишен разход за строители и купувачи...
SanDRo - помощник
Здравейте,

Мерси на всички за мненията. Майсторът не е фаянсаджия, само ВиК-то ще прави (грубото ВиК "до тапа", но в случая с вградените тела - трябва да се заложат и те). Значи да настоявам да го направят без картон и само на куфара на структурата за казанчето на тоалетната да сложим картон?

п.п. да поясня пак, че сме на тухла в момента и все още няма да се маже, само ще се прекарват тръбите и ще се монтират телата за вграждане вкопани в тухлите.

Тема "Гипсокартон при вградени структури" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: