Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Двоен картон за куфара!!
Телата за вграждане, фиксирани!!
SanDRo - помощник
Тук задължителен ли е итонга, не може ли да се вкопае директно в тухлата?

Някои ще са ми на вътрешните тухли, които са 12см. имам и на външните - 25см. Всичко е на Grohe, като гледам по спецификация тези за душа им дават 75мм минимална дълбочина (105мм макс) а на тези за смесителя на мивката 45-75мм. Тоест можем да вградим душа около минималната дълбочина, а този за мивката по към максималната и после се изрязва колкото трябва.. проблемът явно им е с нивелацията и то не по вертикала/хоризонтала, а в това дали ще се хване прав ъгъл или после като се измаже ще се окаже, че са сложени на криво. Според мен за един майстор това не би трябвало да е проблем и просто искат да си го направят по-лесно, а и да намерят работа за картонаджията, а аз да дам някой лев... Благодаря ви за съветите.
нед ное 19, 2023 6:07 pmjekasus написа:
Един фаянсаджия, като не може да маже хастарна мазилка, не го питай за прави ъгли - това е лепач и е далеч от професията ни...
И аз ползвам ГК, но когато няма друг вариант -


20220708_164740.jpg
20220708_164721.jpg
20220825_155917.jpg


Имаш бетонна шайба или колона - итонг също помага.


20220117_164918.jpg
20220325_134402.jpg


И по принцип предпочитам новото строителство да издава баните без ВиК, без мазилки, без замазка. В 99% излишен разход за строители и купувачи...
kozl - майстор
нед ное 19, 2023 6:07 pmjekasus написа:
И по принцип предпочитам новото строителство да издава баните без ВиК, без мазилки, без замазка. В 99% излишен разход за строители и купувачи...
+1. Даже го прилагаме вече. ВиК-то в общите части и подход до санитарните помещения.
SanDRo написа:
Здравейте,

Мерси на всички за мненията. Майсторът не е фаянсаджия, само ВиК-то ще прави (грубото ВиК "до тапа", но в случая с вградените тела - трябва да се заложат и те). Значи да настоявам да го направят без картон и само на куфара на структурата за казанчето на тоалетната да сложим картон?

п.п. да поясня пак, че сме на тухла в момента и все още няма да се маже, само ще се прекарват тръбите и ще се монтират телата за вграждане вкопани в тухлите.
Обаче кога има отбор изпълнители с тесни профили, на само ВиК майстора му требе ниво. Мое би в случая трябва да минат мазилките преди ВиК-то, за да има фиксирани нива :? Иначе може да се окаже, че положените връзки за ВиК арматура остават дъбоко в мазилката.
И снимай тръбите къде са, че после като дойде друг майстор да монтира и нищо чудно да нацели тръби с некой дюбел.
SanDRo - помощник
пон ное 20, 2023 9:25 amkozl написа:
Обаче кога има отбор изпълнители с тесни профили, на само ВиК майстора му требе ниво. Мое би в случая трябва да минат мазилките преди ВиК-то, за да има фиксирани нива :? Иначе може да се окаже, че положените връзки за ВиК арматура остават дъбоко в мазилката.
И снимай тръбите къде са, че после като дойде друг майстор да монтира и нищо чудно да нацели тръби с некой дюбел.
За снимките със сигурност ще направя, да. Иначе за мазилката - искаше ми се да стане на по-късен етап.. сега чакам дограмите и исках през това време да направя ВиК, щото пък електричаря чака ВиК-то да мине, за да не си пречат... ако направя сега мазилката, после ще трябва да се поправя, щото още много хора ще минат и всеки ще я закачи тук-там.. вариантът е да се направят само стените в баните, но не съм го обмислял засега. Все ми се струва, че това трябва да може да се направи умно и без много проблеми... все пак производителя е оставил едни 4-5 сантиметра за изрязване, като +-4 сантиметра би трябвало да са предостатъчно, за да покрият някакви разминавания.
SanDRo - помощник
Разбрахме се - няма да слагаме картон. Казах му да ми даде вариант с циментофазер. Говорих и с момчето, което евентуално ще ми прави баните - каза, че предпочита без картон и по принцип му е по-тегаво да лепи плочки на картон, щото с фугин не ставало добре и трябвало със силикон - и той ми препоръча, ако искам/мога да сложим циментофазер вместо картон за структурата. Иначе структурата трудно ще се вгради изцяло, щото е на вътрешна стена - ако беше на външна стена можеше да стане, но имам само на 1 стена, където е външна и там пък трябва да се скрие тръбата за канала отстрани, така че така или иначе ще трябва да се направи куфар за нея и няма смисъл да се вгради само тоалетната.
chapara - майстор
Пак вървиш на ебем страна🙄
SanDRo - помощник
пон ное 20, 2023 7:18 pmchapara написа:
Пак вървиш на ебем страна🙄
Моля да поясниш? Имаш предвид, че няма смисъл от фазер, а по-добре с зелен ГК или че трябва първо да направя мазилки и тогава да прекарват ВиК?
chapara - майстор
Мазилките. Не разбра ли че всички търсят лекото, но калпаво, ноооо и по скъпо! Измажи, ВиК и ел., структура, хидроизолация и пей сърце. Явно обаче ти се събира един контингент майстори които не можеш да си осигуриш!
SanDRo - помощник
пон ное 20, 2023 11:53 pmchapara написа:
Мазилките. Не разбра ли че всички търсят лекото, но калпаво, ноооо и по скъпо! Измажи, ВиК и ел., структура, хидроизолация и пей сърце. Явно обаче ти се събира един контингент майстори които не можеш да си осигуриш!
Ами супер, ама всички ме съветваха да направя сега ВиК-то, за да се вкопае в тухлите, не да се маже и после да се кърти.. Сега съм хванал вече майстора за ВиК-то и капаро съм му дал, няма да ме чака да мажа и да съхне. Вариантът ми е или да слагат картон, или да се прави директно на тухлата.... последният, малко вероятен вариант, е да го карам да ме чака, но не знам колко време ще отнеме - докато измажат и изсъхне, а вече идва зимата....
chapara - майстор
Е, ако това не е оная посока 😁
Ми имал, дал, защо? Пишете постфктум!

Тема "Гипсокартон при вградени структури" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: