Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Доста добро👍
Може и без изолация, топлото върви нагоре, а ще имаш и по голям акумулиращ ефект. Може да го поставиш и на стената.
Hursa - майстор
Всъщност „топлото“ посредством топлопроводност се разпространява във всички посоки – като топлинния поток зависи от термичното съпротивление и „температурната разлика“ (температурния градиент). Така, че топлината от подовото – ще „отива“ както нагоре, така и надолу, а също ще се разпространява и хоризонтално. Поставено без топлоизолация, ще нагрява много добре и плочата. Така долното помещение ще се сдобие с ефективно „таванно отопление“. И не само – по плочата, допълнително облекчено от армировката в нея – „топлото“ ще „отива“ и към външната стена, и към съседните помещения – и към горните, и към долните, та и към вътрешните стени на тези помещения. Тези загуби „по-хоризонталата“ няма да са големи, поради малката напречна площ, но не са за пренебрегване и ще се усещат близо до стените. И тъй като отоплението с електрическо подово съвсем не е евтино – едва ли тези топлинни утечки, дори към собствените други помещения - са желателни.
Мисля, че с климатик разходите за отопление ще са значително по-ниски. Но трябва да се провери дали е удачно. Външното тяло е много добре защитено от влага, но дали вътрешното тяло е защитено. Двигателя на вентилатора му е „капсулован“ до колкото знам. Поради конденза, когато работи на охлаждане – топлообменик и вентилатор сигурно са защитени, но дали електрониката е защитена (да не се наложи да се „извежда“).
XpacTa - специалист
Подовата рогозка е толкова евтина, че е срамота да не заложиш една, пък в последствие може да замериш разхода и да прецениш. Дори да нямаш възможност за къртене - просто я слагаш в лепилото на плочките. Отоплявал съм с инфрачервена печка - ако няма възможност да я насочиш да грее към теб, не я препоръчвам. Твърде дълго време отнема да затопли банята. Отоплявал съм и с духалка - за нула време обръща въздуха и прави "баня".
  Boychev - помощник
Благодаря на всички отзовали се :prost:
предстои ми консултация с човека който ще ми монтира климатиците,ще видим дали и доколко е удачен климатик в банята и след това ще се вземе финалното решение.Междувременно допълнителни разисквания и насоки по казуса са добре дошли. :prost:
chapara - майстор
Ааа,аз лично приключих😁😃

Тема "Отопление на баня с ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: