Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Digitt - помощник
Здравейте, правя баня на село, налепил съм плочките на стените и предстои да лепя на пода. Преди това трябва да направя отвор за тръбата, в която влиза сифона. Въпросът ми е как да уплътня между тръбата и пода.
kozl - майстор
Сифона външен ли е - за поддушово корито ли е, за вана :?
Каква хидроизолация е заложена за пода с обръщане по стените?
Digitt - помощник
Сифонът е за пода на банята. Пластмасов. Хидроизолация ще сложа след като го закрепя
B0bi - специалист
чет фев 15, 2024 8:09 amDigitt написа:
как да уплътня между тръбата и пода.
За какво уплътняване там става дума :? Сифонът трябва да е уплътнен към тръбата. Водата влиза в него. Ако питаш него как да го уплътниш, за да не минава вода от външното му страна е друг въпрос.
Малко в страни от самото питане: имаш ли предвид, че сега трябва да измериш и предвидиш къде точно да ти е сифонът, така че да се падне между 4 плочки (върховете им), а редовете до стените да са с подходяща ширина?
chapara - майстор
Една снимка би изяснила ситуацията.
Digitt - помощник
В бетона трябва да пробия отвор за сифона и тръбата. Как да закрепя тръбата? Освен да направя по-широка дупка и да запълня с цимент?
B0bi - специалист
Най-добре дай една снимка на пода, където искаш да е сифона и драсни върху нея ...
За тръбата вероятно трябва да копнеш канал, за сифона - "легло". Или тръбата ще отива накъде надолу през бетона? Фиксират се с циментов разтвор (пясък и цимент).
Първо дупка с диаметъра на тръбата.
Прави се "легло" за сифона, като се разкъртва/пробива според размерите му.
Промушва се тръбата и се надява на сифона- вероятно с нагряване.
Следва "рекогносцировка на местността". Евентуално се доизкусурява.
Уплътнява се както рекоха преди мен.

Тема "Уплътняване на тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: