• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  dimala
Здравейте,имам проблем с налягането на водата на смесител IDEAL STANDARD CERAPLAN H75 BD231AA,налягането му е твърде ниско.
Банята е чисто нова в нова кооперация,на душа няма никакъв проблем.В началото си помислих,че е от меките връзки в комплекта,защото бяха много тънки,смених ги,но резултат няма.Разгледах схемата за монтаж и видях,че след спирателните кранове има някакви клапанчета преди да тръгнат меките връзки към смесителя и виждам,че майстора не ги е монтирал,може ли това да окаже влияние?
Прилагам снимка за да може да видите!
Прикачен файл:
IMG_4009.jpeg
preslav - майстор
Обикновено и съвсем банално аераторът на "чучура" е запушен.
Аераторът е онова, под което е написано 6 градуса https://baniastil.com/products/6/21790/ ... ull-1.webp
kozl - майстор
ср мар 06, 2024 4:22 amdimala написа:
Здравейте,имам проблем с налягането на водата на смесител IDEAL STANDARD CERAPLAN H75 BD231AA,налягането му е твърде ниско.
Банята е чисто нова в нова кооперация,на душа няма никакъв проблем.В началото си помислих,че е от меките връзки в комплекта,защото бяха много тънки,смених ги,но резултат няма.Разгледах схемата за монтаж и видях,че след спирателните кранове има някакви клапанчета преди да тръгнат меките връзки към смесителя и виждам,че майстора не ги е монтирал,може ли това да окаже влияние?
Прилагам снимка за да може да видите!IMG_4009.jpeg
Това е смесител, комбиниран със хигиеничен душ.
По-точно прооблема е в силата на струята на кое от двете - душа или смесителя съм умивалника?
Аман ат майстори. И аман от хигиенични душове.
Тези клапанчета предпазват от смесвени на студена с топла вода. Особено това се отнасе за сгради ЕС с централно водоснабдяване с топла вода. Т.е. там където има водомери и за топла и за студена вода.
Точно през такива хигиенични душове с повредени или немонтирани клапанчета водомера на топлата вода върти наобратно и топлата вода се разрежда и охлажда от студената за сметка на комшиите.

За твоя жалост клапанчетата няма да ти повишат "налягането" - напротив обратното, но съществува вероятност да повишат сметката за топла вода на комшиите.
Проблема с налягането е в целия смесител и на топла и на студена вода,на хигиенния душ не мога да преценя,но ако се повиши налягането в смесителя ще се повиши и на хигиенния душ?
Странно е,защото банята е чисто нова не знам как може да се задръсти аератора,при положение,че и сградата е чисто нова :sad:
Иначе сградата няма централно!
Проблем ли е да се провери пустият аератор?
Вероятно би станало по бързо или поне би имало по голяма полза от действието, сравнено с писане по тоя повод у форума.
ср мар 06, 2024 12:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Проблем ли е да се провери пустият аератор?
Вероятно би станало по бързо или поне би имало по голяма полза от действието, сравнено с писане по тоя повод у форума.
Днес ще го развия да видя дали е запушен
preslav - майстор
ср мар 06, 2024 12:32 pmdimala написа:

Странно е,защото банята е чисто нова не знам как може да се задръсти аератора,при положение,че и сградата е чисто нова :sad:
"В"именно, на нови, ремонтирани и т.н. инсталации най-често се запушва тази цедка - същото се получава и след ремонт на "Вода и Кал", всички батаци се набиват в най-често ползваната чУшма. След време в аератора ще има и отлагания на котлен камък, който се премахва (набързо с кислол), а безопасно с оцет, ама 1 ден киснене, лимон-тозуто също върши работа при правилно дозиране.
Тя темата е дъвкана доста пъти - да видим сега.
chapara - майстор
Я виж от долу да не са пресукани меките връзки при монтажа, че на последък стана често явление.
kozl - майстор
ср мар 06, 2024 12:32 pmdimala написа:
Проблема с налягането е в целия смесител и на топла и на студена вода,на хигиенния душ не мога да преценя,но ако се повиши налягането в смесителя ще се повиши и на хигиенния душ?
Странно е,защото банята е чисто нова не знам как може да се задръсти аератора,при положение,че и сградата е чисто нова :sad:
Иначе сградата няма централно!
На мен не ми е странно, защото съм имал случаи на запушване при нови сгради.
Само на този смесител ли е слаба струята?
Пробвай как тече без аератора, че запушването може и да е в тръбите, в меките връзки и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със смесител ideal standard" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: