Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
съб мар 09, 2024 5:15 pmESPACE написа:
съб мар 09, 2024 5:04 pmMamaMy написа:
Правят го от пепелта на топлоцентралите край Марица изток. Там има завод на Кнауф. [-X
Ай стига бе, от пепелта :-D [-X Поне да беше прочел статията

"За целта се използва природен варовик (CaCO3), който се свързва със съдържащия се в газовете серен диоксид (SO2), и в резултат на това се получава т.нар. технически (REA) гипс (CaSO4.2H2O), който е химически напълно идентичен с природния продукт. Поради това производството на плочи гипсокартон има и значителен екологичен принос, защото вместо да се изземва суровината от природата (единственото ни находище е в с. Кошава, Видинско), се оползотворява пълноценно един иначе отпадъчен продукт – около 300 000 тона."
Щеше да е прекрасно ако беше 100% истина. За съжаление мисля, че е към 50%. Останалото е добавки за поевтиняване на продукта. За това и картона в БГ няма нищо общо с картона в Германия или Австрия. Примерно при производството на цимента в БГ добавят смления брак на завода за клекала и мивки. Той порцелана не е лош материал, но да не ни го продават вместо цимент. За това турския е в пъти по-добър от нашия. За безалкохолните и техните "добавки" да ви пиша ли или за сиренето и калциевия двухлорид? Все натурални добавки с основна цел печалба на гърба на наивния и вярващ на надписи потребител.
Последна промяна от MamaMy на нед мар 10, 2024 1:23 am, променено общо 1 път.
D.Kalchev - специалист
Поне аз в България не съм виждал такъв. Не съм и чувал да предлагат. Мой приятел от студентските години преди ехе-е-е не знам колко години се премести във Великобритания. Разправяли сме се няколко пъти на тема къщи, строителство и прочие. От него съм чувал, че на Острова вътрешните стени на апартаменти и къщи много често се правят от два листа гипскартон по 12мм. Втория лист се захваща през първия с по-дълги видии. Тоест стената от двете страни е от 2х12мм. гипс картон и по средата 20см. каменна вата на листи. Съответно и конструкцията е от по-дебела ламарина.
resistbody - майстор
съб мар 09, 2024 11:01 pmD.Kalchev написа:
От него съм чувал, че на Острова вътрешните стени на апартаменти и къщи много често се правят от два листа гипскартон по 12мм. Втория лист се захваща през първия с по-дълги видии. Тоест стената от двете страни е от 2х12мм. гипс картон и по средата 20см. каменна вата на листи. Съответно и конструкцията е от по-дебела ламарина.
То и тука така се прави, последната стеничка която правих е 5см профили + 2х2х12.5мм картон, крайния резултата е 10см.... ако се прави както трябва де... иначе свободни съчинения колкото искаш, има и системи с 2х12.5мм за таван...
kozl - майстор
съб мар 09, 2024 5:06 pmПламен 123 написа:
Мивката е с върху ПВЦ шкаф, който е стъпил на земята. Трябва да скрия обратната вода, която тръгва настрани.
При мен тръбата на тоалетната минава под PVC шкафа с мивка. Шкафа е поръчков според куфара, който се получи за тръбата.
Куфара е от цим.замазка в кофраж около тръбата. В-у замазката са лепени плочките. Така вече към 20 г.
kozl - майстор
съб мар 09, 2024 7:38 pmLisko написа:
съб мар 09, 2024 5:04 pmMamaMy написа:
По мое изстрадано мнение, тоя боклук няма място в банята. Майсторите се натискат да го слагат за да се приближи повече времето до следващия ремонт.
"Тоя" се има предвид който са ти сложили на тебе. Никъде около мен не съм чул някой да му се е скапал гипсокартона. Сменят го когато решат да си сменят плочките и той отдолу си е здрав. У нас имаше плочки по на над 20 години. Едно на ръка колко лесна е смяната на плочки когато са били върху гипсокартон. Пей сърце.
Също изстрадано мнение - помня на младини как съм чукал да махна плочки от панелката в София.
Според мен не е проблема с ГК в банята, а проблема е в проблемните бани. И понеже у нас с лопата да ги ринеш такива бани и не стаат за ГК.
Който не е вадил ГК от влажна до мокро среда и представа си няма каво му се случва на картона.
За пример:
Става теч от вертикал в сградата. Спукана тръба скрита в куфар, облепен с плочки. Казвам на собственика, че трябва да се махне куфара, а той отговори да го махам аз и с няколко удара с ръка и "облеклото" на куфара долу. Мое би щото беше от 1 пласт ГК и защото плочите с малък размер, че сегашната мода със 120/60 см плочки щеше ми потребва и чук.
nikolson - майстор
или за сиренето и калциевия двухлорид
Калциев двухлорид се слага и се е слагал. И преди, и сега. Не смесвай нещата, няма общо със синтетичните адитиви, консерванти, оцветители и т.н.
chapara - майстор
съб мар 09, 2024 5:20 pmПламен 123 написа:
Едно бързо търсене относно циментофазера и намерих това:
https://www.home-max.bg/ploskost-techno ... 1200-2000/

Не е прекалено скъпо, но дали е подходящо?
Дали нещо не се заблуждаваш кое е гипсофазер и циментофазер? :?

https://profesionalbg.com/%D0%A1%D0%A2% ... 0%A0%D0%94
Пламен 123 - помощник
нед мар 10, 2024 7:05 pmchapara написа:
Дали нещо не се заблуждаваш кое е гипсофазер и циментофазер? :?

https://profesionalbg.com/%D0%A1%D0%A2% ... 0%A0%D0%94
Да, заблудил съм се. Днес купих това https://praktis.bg/tsimentova-ploskost- ... 200h2000mm
Lisko - майстор
нед мар 10, 2024 7:43 pmПламен 123 написа:
Днес купих това https://praktis.bg/tsimentova-ploskost- ... 200h2000mm
Ужас
стъклофибърна мрежа
Езикови извращения.
Така ли е модата вече - прекараха ми стъкло-фибър за интернета...

Тема "Гипсокартон 25 мм ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: