Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Данчо
Здравейте,
бойлера в банята сдаде багажа.
Протече - заваряван е два пъти, но вече и обшивката се разкапа. :sad:
Ще взимам нов. Големия въпрос е на кой производител?
Търговците се надпреварват да хвалят свойта стока и да хулят конкуренцията. Какво ще кажете за бойлерите "Теси" със стъкло-керамично покритие. Напуква ли се то от варовитата вода?
А за "Дипломат"?
В крайна сметка кой бойлер е по-добър? Кой би издържал повече?
Ще бъда благодарен за съвети.
EDI - майстор
Привет.Аз от около 10 години използвам бойлери на ЕЛ ДОМ - ВАРНАЕдиния в стария апартамент работи 8 години без нито един проблем, сигурно и продължава да работи.Другия в къщата сега работи от 2 години без проблеми.Гаранциуята е 5 години.Съдържателя е с емайлово покритие и анодна защита.Не задържа варовик.Електрическата част е добре изпълнена, регулаторите и защитите работят без проблеми.Цената не е висока.Препоръчвам ти ги.
masteradmin - майстор
Аз като си направих апартамента си купих един много скъп италиански - пален боклук първо се прееба термостата, а след това проте4е. От две година съм с този на ТЕСИ със стъклено керами4ното покритие. Нямам забележки за сега съм доволен пък и той беше с 5г. гаранция.
stil
Мдааа, Елдом Инвест - класика в жанра.
Купен бе далечната 1986. Няма електрохим защита, само емайл. На десетата година протече. Като го отворихме, дъното в горната част беше много зле. Смених с ново дъно с по-дебела ламарина, изрязахме силно корозиралата част от цилииндъра (стана малко по-къс :-D ), смених и уплътнението на фланеца, качествен заварчик и оттогава няма проблем. Сменян е веднъж и терморегулатора. Вече сме 2006 г. Какво може да иска още човек?
За сегашното производство на Елдом нямам наблюдения, но все пак въведоха анодната защита и би трябвало поне на теория да е по-добре.
За сравнение, мой роднина наскоро закупи Tesy - протече на втората година. Добре, че все още беше в гаранция. Много лоши отзиви за Tesy съм чувал.
myrchak - специалист
:-D
ако щете вярвайте !
продадох апартамеунта с бойлер производство 1972год
продаден 2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ех тези соц производства :-D
EDI - майстор
Привет.Мирчак, напълно ти вярвам.Апартамента на родителите ми е строен 66 година.Купихме го 81 година.Стария бойлер беше монтиран при строежа и работи до около 95-96 година, когато го сменихме, но не защото имаще проблем, а защото взе да пречи /габаритите/при ремонт.
Duke_BG - специалист
за мен истината е една : елдом инвест или т.н. Дипломат
но ако разполагаш с повечко средства не се занимавай с глупости от рода на "стъклокерамично покритие" незнам си к,во покритие ....
истината е в неръждавейката на елдом :)
и в никакъв, ама в никакъв случай на "Елпром" Варна
Гост
Като се проби моя /2004/си купих само вътрешния балон неръждавейка /120лв. изключителна цена/ и за 5.50лв минерална вата и вече имам почити вечен бойлер.
Anonymous написа:
Като се проби моя /2004/си купих само вътрешния балон неръждавейка /120лв. изключителна цена/ и за 5.50лв минерална вата и вече имам почити вечен бойлер.
Съжелявам, този "Гост" бях аз.

Тема "Въпрос за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: