Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
now
Искам да си направя пода в банята със стъклокерамични плочки, като при басеините. Искам да ви попитам как точно се слагат, че стоят така равномерни?С някаква равна повърхност ли трябва да се притискат?Как въобще се слагат :?: ? Благодаря на всички, които ще отговорят.Много сте ми полезни :) Радвам се,че ви има :gott:
anmoll - специалист
Тези плочки не са ли за стена? Някъде във форума беше показано,но не мога да го намеря.
Пламен - напреднал
now написа:
Искам да си направя пода в банята със стъклокерамични плочки, като при басеините. Искам да ви попитам как точно се слагат, че стоят така равномерни?С някаква равна повърхност ли трябва да се притискат?Как въобще се слагат :?: ? Благодаря на всички, които ще отговорят.Много сте ми полезни :) Радвам се,че ви има :gott:
Като нормални плочи но с малък гребен-3 до 4 мм.
По-лесно е с тях че се обират неравностите и лесно се режат.
Лепиш и потупваш с гумена маламашка,може и с валяк да ги минаваш и зарязваш.На следващия ден мокриш обилно с вода и разлепяш хартията.Почистваш фугите където е изплюло лепило и фугираш.
Най-лесно се почистват фугите с макетно ножче.
Ако ще е бяла фуга,пропръчвам да лепиш с бяло лепило.Вземи някое флексово.
now
Благодаря на Пламен. Идеята за валяка е страхотна :bulb: . То сигурно така се прави, ама аз откъде да знам :roll:

Тема "стъклокерамични плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: