• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
walko - специалист
Още едно голямо БЛАГОДАРЯ! На автора на темата.
Не зная само защо са били нужни 4стр. коментари по тема която е напълно изчерпателно и подробно написана!
Само ще допълня:
И аз също твърдя че няма такава глупост като "минимална фуга", а още по-малко да бъдела тя 2 мм! Цели 2 мм?!
Това се опитват да го разпространяват пишман майсторчета, дето ги мързи или просто си НЕмогат! Защото всички сме съгласни, че е мнооого по лесно да ги наметкаш на 3мм фуга и да си вземеш парата за два дена.
Кви темперетурни разширения бе хора. Темперетурите в жилищни помещения за между -5 и + 35 градуса. Това е нищо, 40 градуса амплитуда.
У дома имам помещения с подово (и на ток и с вода) с БГ плочки отгоре лепени без фуга! От 10-15г. са си ОК.
Лепени са с клечки за зъби където е било нужно центриране.
А съм лепил и плочи полиран гранит в офис сгради! Е нали ако кажа на немеца че не може да е без фуга, ще ми е последната реплика на тая работа. Лепи се плътно и това е!
Всичко друго са нелепи оправдания, от хора които ги мързи да се постараят за надницата си!
Вие решавате, дали да им я дадете!
КИМИ - специалист
Имам въпрос:
Тавана не ми е хоризонтален- 3-4 см наклон. Визуално не се вижда- само с дълъг нивелир се хваща.

ТА- как да нивелирам мастара за 2- ри ред плочки- успоредно на тавана ли да го опъна или да е нивелиран и да изкърпвам и отгоре? :?
chapara - майстор
Недей да редиш до тавана, направи така че да завършиш с цяла плочка на около 20 см. от него, визуално ще се загуби грешката, а иначе разбира се хоризонтално поставяне на мастара :wink:
chapara - майстор
КИМИ написа:
Имам въпрос:
Тавана не ми е хоризонтален- 3-4 см наклон. Визуално не се вижда- само с дълъг нивелир се хваща.

ТА- как да нивелирам мастара за 2- ри ред плочки- успоредно на тавана ли да го опъна или да е нивелиран и да изкърпвам и отгоре? :?
viewtopic.php?f=4&t=58099
muhala - майстор
chapara написа:
Недей да редиш до тавана, направи така че да завършиш с цяла плочка на около 20 см. от него, визуално ще се загуби грешката, а иначе разбира се хоризонтално поставяне на мастара :wink:
Другия вариант е един ГК на тавана да изправиш и после реди до където иска.
Моля защо ги няма снимките в тази хубава статия ?
chapara - майстор
Сриване на разни сайтове ги затриха.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Методи за полагане на плочки в баня - 1 част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: