• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Neno Er - специалист
jekasus написа:
Кое как :? Вътрешен ъгъл, външен ъгъл или нанасяне на силикон :?
Ето за това става въпрос-външен ъгъл, Има лайсни за вътрешен ъгъл, но някои майстори ги избягват и ползват силикон.

Изображение
svetliopi44 - Чирак...
Аз също не слагам вътрешни, хич не ми харесват и като визия ... пък и се събира мърсотия между лаисната и плочката.
jekasus - майстор
Neno Er написа:
Ето за това става въпрос-външен ъгъл, Има лайсни за вътрешен ъгъл, но някои майстори ги избягват и ползват силикон.
Външен ъгъл може да се направи със запилване на двете плочки, дето се срещат, ама по-прашно и по-бавно и малко по-трудно :-D
Вътрешен ъгъл и аз го избягвам да правя със лайсни, има по-голям шанс да премине водата оттам, нито може да се фугира хубаво, а и се цепи после фугата, също без шансове да се силиконира добре, заради почти плътно залепване на вътрешна лайсна по плочките.
Силикона се слага по връзки стена-стена и стена-под при използване на различни материали в банята - например гипскартон и мазилка/замазка. Също се слага на снадки врата/прозорец - плочки.
VLADO66 - майстор
jekasus написа:
Neno Er написа:
Ето за това става въпрос-външен ъгъл, Има лайсни за вътрешен ъгъл, но някои майстори ги избягват и ползват силикон.
Външен ъгъл може да се направи със запилване на двете плочки, дето се срещат.
Има и готови плочки с фаска,само че рядко се срещат и са от скъпите серии.Понякога е много трудно да се напасне цвета на фугата,плочката и лайстната на цвят.Случвало ми се е да правя компилации от различни цветове фуга,а веднъж съм правил цвят на фуга по поръчка при производителя на фугиращата смес.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Има и готови плочки с фаска,само че рядко се срещат и са от скъпите серии.Понякога е много трудно да се напасне цвета на фугата,плочката и лайстната на цвят.Случвало ми се е да правя компилации от различни цветове фуга,а веднъж съм правил цвят на фуга по поръчка при производителя на фугиращата смес.
Сегашния клиент ми каза, че лайсни на ъгли е за лентяи :-D Какво да му отговоря :-D Ще го бия със рубла, в България минаваше номера, но тоя от към пари е неубиваем :-D
VLADO66 - майстор
jekasus написа:
VLADO66 написа:
Има и готови плочки с фаска,само че рядко се срещат и са от скъпите серии.Понякога е много трудно да се напасне цвета на фугата,плочката и лайстната на цвят.Случвало ми се е да правя компилации от различни цветове фуга,а веднъж съм правил цвят на фуга по поръчка при производителя на фугиращата смес.
Сегашния клиент ми каза, че лайсни на ъгли е за лентяи :-D Какво да му отговоря :-D Ще го бия със рубла, в България минаваше номера, но тоя от към пари е неубиваем :-D
Вместо да чупиш пръсти по клавиатурата слагай една маска и почвай,рублата си е рубла,водката истинска/а и сельодката/ :-D
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
jekasus написа:
VLADO66 написа:
Има и готови плочки с фаска,само че рядко се срещат и са от скъпите серии.Понякога е много трудно да се напасне цвета на фугата,плочката и лайстната на цвят.Случвало ми се е да правя компилации от различни цветове фуга,а веднъж съм правил цвят на фуга по поръчка при производителя на фугиращата смес.
Сегашния клиент ми каза, че лайсни на ъгли е за лентяи :-D Какво да му отговоря :-D Ще го бия със рубла, в България минаваше номера, но тоя от към пари е неубиваем :-D
Вместо да чупиш пръсти по клавиатурата слагай една маска и почвай,рублата си е рубла,водката истинска/а и сельодката/ :-D
Чакам плочки да докарат, дано да ги домъкнат до 1 май, че после залягат по празници. :sad:
ironman - помощник
Ехе отдавна не бях чел толкова обширна статия за лепене на плочки. Супер е
Neno Er - специалист
Я кажете как слагате силикона на вътрешните ъгли. :?:
jekasus - майстор
Neno Er написа:
Я кажете как слагате силикона на вътрешните ъгли. :?:
Слагам и темата си, която за..бах :-D, може и някой да види някои отговори за изгъзици по плочки, все ще сложа нещо интересно там - viewtopic.php?f=4&t=39592
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Vbd9zP9SMzA[/youtube]
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Методи за полагане на плочки в баня - 1 част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: