• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
CYPER - специалист
Банята ми е след основен ремонт и то доста скоро. Вчера забелязах няколко жълти петна по окаченият таван от гипсокартон и през дупките за луничките успях с доста зор да направя няколко снимки и видео какво се случва:

Тук ясно се вижда как капе точно на края на видеото:

Снимка: https://i.imgur.com/y3TJ7jq.jpg
Това предполагам е мокро петно?: https://i.imgur.com/oHrWLkl.jpg

Това, което виждам е петно на тавана + събрана вода точно над капката където коляното от сифона влиза във второто коляно + локва отдолу.
Но пък стената на първото коляно изглежда сухо, освен да капе от задната страна.

Ходих горе при съседите, при които има наредени плочки преди поне 10-15 години, но изглежда са наредени върху оригиналната мазилка, понеже нивото на пода се е качило, но сифонът си е останал на оригиналната ниска позиция. А сифонът е от тия старите масивни метални, дето ръждясват.

Някакви съмнения, че не е от сифона?
Съвети?
Благодаря.
kozl - майстор
От първата снимка и от клипа се вижда, че водата откапва м-у първото и второто коляно от плочата надолу. Обаче и клипа и снимката са само от едната страна, а какво е положението с обратната страна :?
Вземи попивателна хартия (може и тоалетна хартия) и обвий пръстен около първото коляно в горната му част. Ако хартията остане суха - причината е в снадката м-у двете колена. Ако се намокри причината се търси нагоре - снадка сифон-коляно, теч от пробит сифон и т.н.
Снимката с "мокрото петно" е мъгла. Първо не се разбира къде е снимано, второ тва дали е влажно или цвета е друг е под въпрос :roll:
krasi92 - майстор
без достъп до тръбата само можеш да гадаеш.Направи още една луничка някъде странично на тръбата за да имаш видимост.Колената дали са влезли добре едно в друго.
chapara - майстор
Изрежи си удобен отвор и ревизирай всичко, с гадаене няма да стане. Струва ми се че дъгите не са вкарани докрай, а е добре и да се лепят с полиуретанов уплътнител. На тоя мостов проводник мястото не му е там, подмени го с подходящ проводник за външен монтаж :!: Не всичко е кабел :!: :!:
jekasus - майстор
CYPER написа:
Някакви съмнения, че не е от сифона?
От сифона или около него, то петното се вижда на стария таван.
Сифона на комшиите е приключил живота си и за подмяна, това е едната версия.
Другата - за да приберете тръбата за оттичане на горната баня към тавана, сте размърдали тая лепена снадка между сифона и тръбата, която изобщо не стабилна, ако се пипне дори леко...
Не знам, кой е виновен, но ремонта при комшиите вече задължителен.
Можех още две версии да напиша, но и тези стигат.
CYPER написа:
А сифонът е от тия старите масивни метални, дето ръждясват.
По вероятно Цам, отколкото чугун, но и чугуна си има срок на годност, тая сграда вероятно е строена до 80-та година...
CYPER - специалист
Собственичката дойде и излезе разбрана. Каза, че още тази вечер ще звънне на водопроводчик да дойде да огледа и ще се сменя сифона.

Аз изразях голяма дупка в тавана и направих 4K видео:

Изглежда да сълзи точно от сифона.

Между другото можете ли да кажете колко време отнема и колко грубо струва да се изгради конструкция за окачен таван с панели? Таванът е около 2.9 кв.м.
Предполагам майсторът може само да изгради конструкцията, а аз сам да си купя и сложа панелите?
Предпочитам с панели, вместо цяло парче като сега, че при евентуална авария е много по лесен достъпът до плочата.
Последна промяна от CYPER на пон апр 27, 2020 10:46 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
CYPER написа:
ще звънне на водопроводчик
Само че после ще трябва и фаянсаджия :-D
CYPER написа:
да се изгради конструкция за окачен таван с панели?
Махни картона и имаш конструкция за панели.
CYPER - специалист
пон апр 27, 2020 9:43 pmjekasus написа:
CYPER написа:
да се изгради конструкция за окачен таван с панели?
Махни картона и имаш конструкция за панели.
Аз искам растерен таван като на картинката долу. Сега имам едно цяло парче и така като гледам се държи само на няколко места, тоест конструкцията е друга.

Гледах в нета, май е около 35лв за квадрат труд и материали за растерен.

Изображение
chapara - майстор
пон апр 27, 2020 10:43 pmCYPER написа:


Гледах в нета, май е около 35лв за квадрат труд и материали за растерен.

Може за голями площи, иначе ми се струва доста наивно някой да дойде за 3 кв.м. с матерялите и инструментите за 100 лв. да ти опъне таванчето :? :roll:
kozl - майстор
вт апр 28, 2020 11:19 amchapara написа:
пон апр 27, 2020 10:43 pmCYPER написа:


Гледах в нета, май е около 35лв за квадрат труд и материали за растерен.

Може за голями площи, иначе ми се струва доста наивно някой да дойде за 3 кв.м. с матерялите и инструментите за 100 лв. да ти опъне таванчето :? :roll:
+1 в подкрепа с пример.
Години наред търсих некой да направи настилка от линулеум в-у счупените плочки в асансьора. Стаа въпрос за нема и един квадратен метър и :shock: Никой неще. Даже собственика на Петков -М ме покани в склада да ми подари некой остатък от линулеум и да си го лепна сам. Аз па немах време. Минаха години... един от монтажниците се обажда идвам за 100 лева ще шпаклова и лепи. Да ама аз па не съм осигурил настилката и бегам в магазина за винилни настилки, дека ми отрезаа линулеум 1 м2 барбар с главата ми до кръста :x
И така настилката в асансьоро излезе към 200 кинта квадрата :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
  • 1
  • 2

Тема "Предполагаем теч от сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: