• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
asinka - специалист
Намествам се в тази темичка още веднъж, за да попитам -ако фугите по стените са 3 мм, колко да са на пода в банята-пак 3, или 5 милиметрови?Само от естетично значение ли е това, или си има правила?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има си минимум, а основното е естетика. Я ми кажи, що питаш това? Не можа ли да си представиш как ще избяга фугата още на третата плочка, не можа ли да си спомниш къде си виждала такова!
Ааааа, ще се разправяме!
asinka - специалист
n_a написа:
Има си минимум, а основното е естетика. Я ми кажи, що питаш това? Не можа ли да си представиш как ще избяга фугата още на третата плочка, не можа ли да си спомниш къде си виждала такова!
Ааааа, ще се разправяме!
тук някъде има уловка, убедена съм :lol: :lol: :lol:

Май бирите трябва да се сметнат x.y=z ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На прав път са ти мислите. Този път :wink: .
asinka - специалист
Щом съм на прав път, значи всичко е наред :)
А какво ще кажеш по въпроса :?
SHL - специалист
asinka написа:
Щом съм на прав път, значи всичко е наред :)
А какво ще кажеш по въпроса :?
Ако фугите на фаянса по стената са 3мм, то и на пода трябва да са 3мм, но не е правило и не е задължително. Въпрос на вкус за естетика :)
asinka - специалист
благодаря за съвета :)
Предварително се извинявам че пиша може би доста глупав въпрос в тази страхотна тема.
Наложи ми се да налепя малко плочки в килера(по малко от 2м2) в къщи. До сега само съм гледал как се прави (и разбитр се четох в темата). По определени причини ми се наложи да направя наклон към една от стените, тъй като от там ще се оттича случайно попадналата вода (не ме питайте от къде ще дойде тая вода :) ) Тъй като не съм запознат с направата на изравнителни замазки (както и такива за наклон) ми се наложи да направя наклона с помоща на лепилото. В края на стената пласта лепило достигна 4-5 см :shock: .

Като изключим преразхода на материала според вас ще настъпят ли някакви силни деформации и евентуални счупвания на плочки? Това ме притеснява в същност.

Данни за използваните материали:
1.Грунд CT17
2.Лепило CM11
3.Фугите са 4 мм
4. Теракот 33х33 см
5.Плочките с лепени с плътен слой лепило и са изключени кухини
6.Максимален слой лепило 4-5 см :sad:

Благодаря предварително.
freeqwerty - специалист
Аз като гледам,пода е на диагонал...А е увъртян от всякъде.Принципно трябва да си вземеш прав ъгъл от една водеща стена.За да няма разлика на парчетата триъгалници.Да са еднакви.Иначе всичко си описал както трябва.Но и този жълт нивелир и пластмасова СОЛА....подмени ги.
chochobubik - напреднал
Евала. Много добро :supz: :supz: :supz:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Методи за полагане на плочки в баня - 2 част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: