• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sasooooooooo - "специалист"
Не е ли по-удачно да се насочат към някой от ъглите на банята, с оглед на това, че замазката се прави /най-често/ с майки към ъгъла?
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 9:27 am, променено общо 1 път.
sasooooooooo - "специалист"
Темата за замазките съм я гледал, но по обектите гледам само към ъглите правят наклоните. Иначе има логика за плочките по вратата, дето казваш.
Интересно, че в мойта баня съм подвел плочките към ъгъла на вратата и без да искам, тези три парчета на вратата се получиха еднакви :?
Сякаш сифона съм го правил по усет :lol: , жалко че нямам снимка точно там.
N2GetherNow - напреднал
Имам едно скромно въпросче: При подвеждането на пода на банята, оставя ли се фуга между сифона и четирите водещи плочки или плочките се лепят плътно за сифона Изображение
freeqwerty - специалист
Аз затварянето го правя по следния начин,по-бърз е и по-лесен.Налагаш плочката,така както трябва да се залепи.Обръщаш я с гърба напред и на око драскаш с молив или фулмастер или,каквото имаш.Пренасяш чертата на лицевата страна и режеш с машината.Напасваш и ако, се налага препилваш с флексчето.Бързо,точно,лесно.А и автора не ми е ясно,защо фугата я правиш на 2 мм. и със клинчета??? Има си кръстачки и вече,ако плочките не са с еднакъв размер тук-там може да се коригира с клинче.
sasooooooooo - "специалист"
Да добавя, че се завърта вертикално плочката.
funlive - специалист
един луд въпрос: като има наклон на пода, как се монтира стояща тоалетна чиния вертикално?
freeqwerty - специалист
masterval написа:
emil_v r написа:
А как мерите размера на изкърпващите плочки ?
Мн. ми писна да пълзя и да ги меря с ролетка , линийка .
Трябва някакъв спец инструмент за това нещо като шублер .
Гледах снимка някъде , но мисля да си направя ,обмислям още как.
А не става ли с въртене и бележене отзад? :? Аз така правя, нищо не меря.
Става разбира се,така е най-лесно,бързо и точно.И аз така затварям.
batman - специалист
Напоследък търговците предлагат широка гама плочи от гранитогрес с шарка наподобяваща дървени плоскости (дюшеме, ламинат, паркет и т.н.). Въпросът ми е може ли тези плочи да се редят плътно на пода, без фуга, за да се постигне напълно търсеният ефект?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15

Тема "Методи за полагане на плочки в баня - 2 част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: