Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  gebura
Привет,

След като майсторът ни залепи плочките и фугира банята, пуснахме душа и водата тръгна към коридора, вместо към сифона #-o
При което майсторът заяви, че няма да я оправя и изчезна.
Банята е 170 на 175 см, качала съм разположението в прикачения файл.
Според мъжът ми може би е наша грешката, тъй като разположихме душа на 60 см от вратата и предлага да слагаме стъклена преграда.Неговата теза е, че стуята от душа е силна и сифона може би не смогва да поеме водата.
Според мен ако се изкъртят плочките и се даде по-голям наклон (майсторът каза, че за такава малка баня се дава 1 градус наклон, но не съм сигурна дали и толкова има) водата ще се оттича към линейния сифон, който е разположен плътно до стената под душа.

Въпросът ми е някой разполагал ли е толкова близо душ до врата на банята и да няма проблем? Банята ни е малка и не ми се иска да слагаме стъкло.
Давайте съвети какво да правим преди да сме изкъртили половината баня [-o<

Прикачен файл

Без име.jpg
Без име.jpg (18.72 KиБ) Видяна 2299 пъти
Lutchezar - майстор
Нарисувайте и къде е сифонът. И нормален или линеен сифон? Може би някоя снимка би помогнала.
Здравей Лъчезар,

Банята е малка и няма достатъчно място да се направят отдалеч снимки, но все пак пробвах да онагледя:

Прикачен файл

rsz_120200517_171645.jpg

Прикачен файл

rsz_20200517_171641 (2).jpg
zz_stefanov - майстор
Ми ще сложите стъкло :)
Защо трябваше да сложите душа до вратата.
kozl - майстор
Най-вероятно за да е по-гоема мивката :?
miliad - майстор
Приказка!
Вероятно няма праг пред вратата?
А възможност да изградите праг отвън?
Стъклена врата, закалено стъкло- няма пипане за корекция.
Не ми се вярва нов сифон да не може да поеме водата. По скоро душа разсейва много и това което е близо до врата хваща пътя за навън.
Ама и майстора е карал праволинейно, без грам мисъл да вложи.
П. С. Друга идея- стъклена преграда, но на панти - да ограничава пръскането и да я сгънете като не ви трябва.
jekasus - майстор
miliad написа:
Ама и майстора е карал праволинейно,
Трябваше да усуче сифона и плочките от нивото на вратата.
Сифона не винаги трябва да е на нивел, особенно в малки бани, където слагат големи плочки.
gebura написа:
Банята е малка и няма достатъчно място да се направят отдалеч снимки, но все пак пробвах да онагледя:
Вратата е стъкло, като гледам панти и дръжката, тоест корекции по пода са почти невъзможни, така че праг пред вратата, монтиран и силикониран, че да не пуска вода.
gebura написа:
майсторът каза, че за такава малка баня се дава 1 градус наклон, но не съм сигурна дали и толкова има)
Малка баня - голям наклон, голяма баня -малък наклон.
Тези изводи над сифона какви са? И вътрешния ъгъл под-стена около сифона не ми харесва, или там мокро?
Lutchezar - майстор
Аз с идеята да не се руши бих сложил праг пред вратата и сгъваемо стъкло също с праг отдолу.

Виждал съм ултра малка баня, но с добър наклон скрит сифон зад тоалетна чиния в ъгъла и алуминиева врата с огледало отвътре. Нито капчица не излизаше навън. Но имаше праг.
Поставихме така душа, защото така си беше оригинално (преди да изкъртим старите плочки) и не ни хрумна, че ще има проблем (стария душ не работеше и не съм го ползвала).
ВиК майсторът и този за плочките също нищо не казаха за потенциален проблем.
В интерес на истината в момента наклонът е не повече от 1 градус.
Мисля си, че ще се оправи проблема, ако 1) намалим нивото, така че да може да се постави праг и 2) зададем по-голям наклон (2 градуса или колкото е максимално допустимо за баня 1.7 на 1.75)
Въпросът е, че този експеримент ще ни коства къртене на половината баня (под + долен ред плочки), а не съм сигурна в крайния резултат, затова събирам повече мнения :toimonster:
miliad, идеята за стъклена преграда на панти е интересна, но няма ли пак да подлива като водата минава под нея?

jekasus , изводите са за да може да се спира водата на банята, там поставихме скрит спирателен кран (https://www.deplan.bg/c/kranove-ventili ... -25-mm-949)

Колко трябва да е наклонът за такава баня?

Тема "Неоттичане на вода в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: