• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Илиян Илиев™ - майстор
Ми по принцип марката трябва да е най-добрата. Иначе на опаковката трябва да е означена както минималната така и максималната ширина на фугата.

Та гледайки означенията ще си избереш подходящата фуга.

Ако примерно е означена 0-3 значи ще спука на по-широките участъци. Ако означението е 5-10 няма да можеш да запълниш добре участъци по 5 мм и те така.

И другия път като си купуваш мозайка искай да ти продадат и подходяща за мозайката фуга.

п.п. Да не говорим, че това ако е твоята мозайка има един широк отвесен участък за фугиране между първото и второто платно, който цял живот ще ти вади очите.

п.п.п. Самата мозайка е красива. Бих препоръчал фуга с цвят максимално доближаващ се до цвета на плочките, а на самите плочки ще е добре фугата да се направи сива перла. Не се лъжи да слагаш сива фуга и на мозайката.

п.п.п.п. Надявам се това действително да не е твоята стена, че току що забелязах и несъвпадението на фугата под и над мозайката.
chapara - майстор
[quote="Илиян Илиев™"]

п.п.п. Самата мозайка е красива. Бих препоръчал фуга с цвят максимално доближаващ се до цвета на плочките, а на самите плочки ще е добре фугата да се направи сива перла. Не се лъжи да слагаш сива фуга и на мозайката.

quote]

Цветово това е и моето виждане,а изпълнението няма да го коментирам,нито като добро нито като лошо,след фугирането ще прецениш ИзображениеИзображение
cerrone - специалист
Илиян Илиев, chapara благодаря за отговорите.
Това на снимката са само подредени плочки - наложи се да ги подредим на пода преди да почнем да лепим за да видим как ще изглеждат. Затова има разминавания.
Самото изпълнение следва тези дни

За мозайката - не сме я купували. Още ме боли кръста от събирането на парчетата по плажа :wink: Виновен за подредбата е жена ми - най-вероятно ще се наложи да я поразместим тук там за да заличим границите между отделните платна.

Съгласен съм с двама ви за цвета на фугиращата смес. Сива за широки фуги се намира, но не съм сигурен дали ще се намери и с кафяв цвят близък до теракота. Нямам си на понятие дали могат да се смесват цветове до получаване на желания. Тази на Церезит СЕ 43 я има и в сиви и кафяви варианти:? Ето линк:http://www.ceresit.bg/component/virtuem ... %99elit/70

Ако някой е използвал фугираща смес за по-широки фуги нека спомене фирмата и модела, че да си улесня търсенето из магазините
Благодаря предварително

П.П. Илияне, сега виждам къде ти е местожителството. Специално за теб ще уточня мястото на плажа - Vietri Sul Mare :wink:
Илиян Илиев™ - майстор
На този линк има цветова гама и означения за ширината на фугата.

Предполагам че ще разбереш какво пише.

Самата марка казват е най-добрата. Аз също работя предимно с тази фуга и бих потвърдил.

http://www.edilforniture.it/SCHEDE_POSA ... htm#Colori
plo4kata - специалист
Мозайката е супер и ще ти кажа веднага с какво да ги фугираш,задължително едрозърнеста фуга с цементово сив цвят,с оптимални качеств,един професионален съвет само MAPEI keracolor GG113,ще ти кажа и къде да го намериш.http://www.mapei.com/CMS/grouts/index_eng.htm
Последна промяна от plo4kata на чет дек 09, 2010 1:58 pm, променено общо 1 път.
plo4kata - специалист
Ето фугиране с MAPEI 25кв.м.за 2 часа.Въпреки дълбокият релеф,се изчиства перфектно и запълва всички дупки,стои зърнеста фугата и е с високо качество,мразоустойчива и на механично въздействие.Може да си я доставите от нитера в обеля.или на http://www.mapei.com/BG-BG/
Най-доброто за най-добрите!!!

Прикачен файл

08122010_002.jpg
08122010_002.jpg (40.74 KиБ) Видяна 12637 пъти

Прикачен файл

08122010_007.jpg
08122010_007.jpg (68.34 KиБ) Видяна 12638 пъти

Прикачен файл

08122010_008.jpg
08122010_008.jpg (64.33 KиБ) Видяна 12638 пъти

Прикачен файл

08122010_009.jpg
08122010_009.jpg (83.76 KиБ) Видяна 12638 пъти

Прикачен файл

08122010_003.jpg
08122010_003.jpg (124 KиБ) Видяна 12638 пъти
mitko64 - майстор
Един въпрос за фугиране между прозорец(ПВЦ) на баня и плочките с които е обърнат. С фуга ли да се третират фугите(2мм) между него и плочките, или със силикон( бял в случая). Ако е силикон, какъв да е, за да не почернее след врвме. Да спомена и, че част от прозореца евентуално ще се мокри от душа.
jekasus - майстор
С бял санитарен силикон, какъв-то и да сложиш, мухала идва от писюрлюка на ползващия банята.
Саво срещу мухъла спасява положението.
mitko64 - майстор
Благодаря, ще го имам в предвид!
facho - напреднал
Хора след фугиране видях че на места има малки пропуски
Като намажа повторно след като вече е изсъхнала ще има ли някакъв ефект или ще се отрони на това място
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: