• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hakama - специалист
Става дума за плочки на външна тереса, лепени преди година (ползвани са същите плочки, след като е изчистен стария материал/лепило).
Та, есента са лепени, но не и фугирани. Сега някои тропат на кухо и се прередиха. Възможно ли е това да е от факта че не е нанасяно лепило и върху плочката (а само на пода)? Или от зимните условия, лед...
Идеята е сега като ги фугираме, да разредим повече сместа, за да попие по-навътре и закрепи в някаква степен и към пода.

Има ли някаква машина за отнемане на лепило от пода (имаме къртач, но мисля че ще отдели и съседните от вибрациите)? Или чук и секач/длето е майката... :/

Това?

Как да намалим неудобството и болките от колениченето? Препоръчайте наколенки и др? :idea:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 05, 2018 10:28 amtrolazol написа:
Имате ли наблюдение и опит с епоксидна фугираща смес? Имам желание да я ползвам на вилата, в банята и по подове с водно подово отопление.
По трудно ли се работи с нея?
Гладка като стандартната ли стои?
Като еластичност по добра ли е от стандартните фуги?
Дали задържа по малко мръсотия по лесно ли се почиства?
Благодаря на отзовалите се!
....
Като зацапаш плочката при фугиране как и дали ще се почисти?
jekasus - майстор
hakama написа:
Това?
За него това жълтото от комплекта - https://www.lidl.de/de/parkside-multifu ... c3/p239299
За основно отнемане/онова горе за ъгли/ https://www.onlinemashini.bg/diamanten- ... 22mm/15264
Наколенки не ползвам, но за тези с гел, казаха ми, че са добри.
gecata1059 - специалист
Здравейте.Имам питане относно частично префугиране.Банята е след ремонт извършен преди година и половина.Фугата е на Церезит.Понеже при миена на банята с доместос използвам четка с изкуствен косъм,забелязах че част от фугата се рони.Това се случва в ъглите и покрай лайсните на външните ръбове.Плочките на стената са редени с минимална фуга/изискване на съпругата/. Под плочките на пода и на височина първа плочка е поставена хидроизолация. Също и на цялата стена зад душа и на около метър от двете му страни.
Въпроса ми е може ли да забъркам малко фуга и да покрия проблемните участъци.Имам останала от ремонта.
Прикачен файл:
IMG_20190121_125921.jpg
IMG_20190121_125921.jpg (71.55 KиБ) Видяна 6874 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190121_125504.jpg
IMG_20190121_125504.jpg (90.01 KиБ) Видяна 6874 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190121_125435.jpg
IMG_20190121_125435.jpg (86.75 KиБ) Видяна 6874 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190121_125413.jpg
IMG_20190121_125413.jpg (74.65 KиБ) Видяна 6874 пъти
nikolov333 - майстор
Те не напразно казват, че фугирането не е елементарна работа..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Още една баня с оставени ръце на майстор. Купи си бял силикон и фугирай директно върху това
chapara - майстор
Силикона ще почернее :idea: Трябва да се изчегърта до колкото може старата фуга и да се нанесе нова, като казвам нова значи пресна не тази на година и нещо, защото ефекта ще е същия.
С такова примерно
Изображение

или

Изображение
gecata1059 - специалист
Мерси за отговора. Ще купя една малка разфасовка и ще търся майстора да си я оправи.
batvenko - специалист
По-добре намери друг майстор. Този ще си "остави" пак ръцете....
nikolov333 - майстор
+1..а и не е сигурно, че си ползва ръцете за работа... :-D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: