• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В какъв смисъл друг метод?
Въпрос:
Как се фугира гранитогрес?
Този вид плочи не попиват вода. Запълнената фуга стои мокра, докато ненужният материал по повърхността на плочата съхне веднага. Всеки опит да се почисти плочата води до размиване на фугата. Равна с повърхността фуга (което е оптимално при полирания гранитогрес) не може да се постигне въобще.
След като префугирах няколко декара средно по около десетина пъти, и след безброй експерименти с материали, инструменти, пластификатори, време и методи на работа, стигнах до следната проста технология:
Фугите се пълнят без да се мият въобще. Ден по-късно се циклят на сухо с макетен нож. Резултатът е впечатляващ.
Питам обаче дали няма мокър способ.
Предварително благодаря!
$64EN - специалист
enterprise написа:
$64EN написа:
:finga:
Счен, това първото червеното е с среден пръст, а не с палциИзображение
опа не съм и предполагал че може да има такива нецензорни човечета :) на мен ми приличаше на палчета , ама сега като се загледам май верно са други пръстчетата :)

кво ще кажете за тоя лиген :lol:

Изображение
Теди - специалист
$64EN написа:
enterprise написа:
$64EN написа:
:finga:
Счен, това първото червеното е с среден пръст, а не с палциИзображение
опа не съм и предполагал че може да има такива нецензорни човечета :) на мен ми приличаше на палчета , ама сега като се загледам май верно са други пръстчетата :)

кво ще кажете за тоя лиген :lol:

Изображение
Легена си е за баш тази работа. За колко го взе?
$64EN - специалист
не си спомням точно колко беше , макс. 70 лв. и по 12-15 за дунапренените "маламашки"
freeqwerty - специалист
65 лева е легена с дунапренената маламашка.Ако си от София ще ти кажа,къде ги има.В Люлин,но къде точно забравих, колегата от къде си го е взел.Ще се поинтересувам.
Crafty - специалист
SHL, стълбището от естествен камък направо ме отнесе!
Сто пъти браво! Не бях виждал толкова стилно изпълнение с иначе не особено красив камък.

За фугирането на плочки - можете да го изпълните и с два цвята фуга. Вторият цвят служи за изпълнение на някаква геометрична фигура в центъра на помощението например. Лесно се прави и също изглежда чудесно.
Полезна информация! Браво :)
cerrone - специалист
Привет майстори.
Погледнете снимката и ме посъветвайте с каква фугираща смес е най-добре да се фугира мозайката на този под. Знам, че може би изглежда леко безумно, но решението да сложим тази мозайка е взето вече :)
Цвета отива към сивата циментова гама.
Съветват ме сместа да бъде с по-зърнест характер.
От друга страна забелязах, че Церезит имат спец смес СЕ 43 за фуги до 20мм.
Някакви конкретни предложения за марка фугираща смес?

Прикачен файл

DSC03336.JPG
DSC03336.JPG (144.07 KиБ) Видяна 62408 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: