• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Тая фугираща смес на Церезит в торбичка/чувалче или кофичка?
По идея тяхната фуг. смес лесно се чисти със макетен нож, а и един нормален майстор няма да отиде да преправя фугирането на друг(някой си).
Аз лично, не да откажа, просто няма да обърна внимание...
dido uzunov - специалист
пон яну 21, 2019 6:52 pmchapara написа:
Силикона ще почернее :idea: Трябва да се изчегърта до колкото може старата фуга и да се нанесе нова, като казвам нова значи пресна не тази на година и нещо, защото ефекта ще е същия.
С такова примерно
Изображение

или

Изображение
Виждам, че си показал тази машинка за чистене на стара фуга и искам да те питам върши ли работа. Аз ползвам ъглошлайф с тънък диск ама става страшно в помещението и в ъглите е зор. Ако е добра бих си взел, но не познавам някой който ползва за мнение.
chapara - майстор
Става. За ъглите няма как, с чоплене :roll:
nikolson - майстор
Белината (Доместос=белина+маркетинг) е враг на калциевите смеси (цимент). Затова, не мийте с белина.
gecata1059 - специалист
вт яну 22, 2019 7:39 pmjekasus написа:
Тая фугираща смес на Церезит в торбичка/чувалче или кофичка?
По идея тяхната фуг. смес лесно се чисти със макетен нож, а и един нормален майстор няма да отиде да преправя фугирането на друг(някой си).
Аз лично, не да откажа, просто няма да обърна внимание...
Фугата е в кофичка Се40. Не съм мислил да търся друг майстор. Но понеже става въпрос за малки зони изронена фуга, реших че едва ли ще направи някой нещо по различно от мен. Затова днес забърках малко фуга и си фугирах сам. Ще трябва да спра да мия с доместос и да търся друг препарат. Но само той почиства фугите като хванат плесен, нищо че фугата е антибактериална.
Според мен проблема отчасти се дължи на това, че плочките са редени с минимална фуга, на върха на клинчета. Но това беше изискване на жената и не можах да я убедя, че трябва фугата да зелепне за някаква част от плочката. #-o
Не съм изронил целия участък, фугирах само изронените места. Ако не задържи и продължи да се рони тогава ще предприема чегъртане на по-големи участъци и ще фугирам наново.
jekasus - майстор
Тя , на Ц. поне аматьорска/в смисъл не е сложна/, той ще се справи и понататък.
gecata1059 - специалист
Надявам се да задържи. Ако не, продължаваме до успех. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет яну 25, 2019 12:30 amgecata1059 написа:
Надявам се да задържи. Ако не, продължаваме до успех. :partyman:
:partyman: :partyman:
arxd129 - специалист
чет мар 22, 2018 10:29 pmjekasus написа:
FUGOLASTIC е интересен продукт, като заместител на вода при смесване на фугираща смес.
Но не се практикува, щото го няма достъпен за продажби.
За това ли става дума?

https://toplivo.bg/produkti/Stroitelni- ... FUGOLASTIC

Или за нещо друго?
Благодаря.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: