• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Да.
arxd129 - специалист
чет мар 22, 2018 10:29 pmjekasus написа:
FUGOLASTIC е интересен продукт, като заместител на вода при смесване на фугираща смес.
Но не се практикува, щото го няма достъпен за продажби.
Takaaaa...
Този интересен продукт... е интересен от към следното: Доколкото има инфо за него /а то не е много, май/, едва ли е толкова много приложим; все пак е МАПЕЙ. И не е /по принцип, де/ препоръчително да се смесват продукти на различни производители. /Кой ли го твърди това?/... Както и да е.

Но ето какво казват от МАПЕЙ за него /моля, вижте снимката, тя е от каталог на МАПЕЙ/:


Прикачен файл:
1.jpg




Аз се бях спрял на фугин ULTRACOLOR PLUS
https://toplivo.bg/produkti/Stroitelni- ... COLOR-PLUS

Но като изчетох и това:

https://www.mapei.com/bg/bg/produkti-i- ... fugolastic

излиза, че интересния FUGOLASTIC не е за каквито и да е фугиращи смеси, а само за определени; строго на МАПЕЙ, но не за всички МАПЕЙ.

Какво мислите по въпроса /дано не съм прав, щото ми се ще да го ползвам за ULTRACOLOR PLUS/, моля.
Някой ползвал ли е ФУГОЛАСТИК? За какво конктретно?

Благодаря.
rufo - специалист
Здравейте, имам въпрос:
Мога ли да фугирам с нещо друго различно от фугираща смес...CM 16 например(от него ми остана :)) ?
Става въпрос за плочки на външна мивка на село- няма и 1 м2.
chapara - майстор
За можене може :-D
Mitashki_MM - специалист
Много хубава и полезна тема ама пак ми останаха някой въпросителни. Къде точно е тайната на това фугата да стане твърда и плътна? Досега съм правил операцията 4 пъти ползвайки продуктите на Церезит, Боро, Вебер и Мапей и при все, че спазвам точно всички указания на производителя за количество вода, бъркане, време за работа и измиване резултатите бих определил като средна работа - накрая фугата стои някак зърнеста и си "пие" вода. Примерно на вилата където се пробвах за пръв път - бяла фуга на бели плочки -всичко ужким готово - свалям тапите за да монтирам смесителите и изтича една чаша леко кална вода, попи в тая ми ти снежно бяла фуга и край - остана петно и няма чистене. За последните 7г също така 3 пъти съм викал майстори за тия операции и само първия успя да докара твърда, плътна като порцелан фуга, дето не просмуква грам вода а другите двама постигнаха резултат горе долу като моя. Като се заглеждам из разни обществени помещения - при половината ситуацията е сходна - фугата седи някак тебеширена, крехка и мека (драска се с нокът) а при другите нещата изглеждат както си трябва според мене - фугата е супер фина (прилича на счупена кухненска чиния) и не се драска дори с монета и си изглежда наистина водонепроницаема. Та явно има някой детайл дето ми е убягнал а като гледам и на не малко хора дето професионално се занимават с тая работа. Бях мазал с импрегнатори на Боро и Церезит - не видях особена разлика...
Още един въпрос ми остана и за всичките вътрешните ъгли - фуга, санитарен силикон или полиуретан за външна употреба е най-сигурното? Банята отдолу е на мазилка и има само един куфар ГК на структурата на тоалетната а самата сграда би трябвало да се е слегнала вече.
Някой скоро да е фугирал открита тераса?
За мое учудване Мапей препоръчват Ultracolor, вместо Кераколор + Фуголастик.
Други варианти, които обмислям са Isomat или Ceresit CE 43.
valentino76bs - майстор
вт окт 20, 2020 12:52 amcorsairman01 написа:
Някой скоро да е фугирал открита тераса?
За мое учудване Мапей препоръчват Ultracolor, вместо Кераколор + Фуголастик.
Други варианти, които обмислям са Isomat или Ceresit CE 43.
На 4ма различни да звъннеш от мапей ..ще получиш различни отговори!
Аз ще фугирам с такава смес(кераколор фф + фуголастик) след 2 дни и ще дам отзиви но напред във времето не мога да кажа.
Ще използвам и техния силикон МАПЕСИЛ AC понеже имат цветове като фугина за дилатационните фуги и връзките перваз под!
jekasus - майстор
valentino76bs написа:
Аз ще фугирам с такава смес(кераколор фф + фуголастик) след 2 дни
corsairman01 написа:
а мое учудване Мапей препоръчват Ultracolor, вместо Кераколор + Фуголастик.
Какви са плочките, и при двамата?
Да знаете, тая гадост не е за любители, както и епоксидни фугиращи смеси..., направете една проба предварително - парче гипкартон и налепени парчета плочки, от същите, които искате да фугирате. И задължително тая проба, да е на същото място, където ще фугирате.
Вероятно по тези причини препоръчали по-лесния вариант, за да няма после - осрах терасата и вие сте виновни...
valentino76bs - майстор
пон окт 18, 2021 9:46 pmjekasus написа:
valentino76bs написа:
Аз ще фугирам с такава смес(кераколор фф + фуголастик) след 2 дни
corsairman01 написа:
а мое учудване Мапей препоръчват Ultracolor, вместо Кераколор + Фуголастик.
Какви са плочките, и при двамата?
Да знаете, тая гадост не е за любители, както и епоксидни фугиращи смеси..., направете една проба предварително - парче гипкартон и налепени парчета плочки, от същите, които искате да фугирате. И задължително тая проба, да е на същото място, където ще фугирате.
Вероятно по тези причини препоръчали по-лесния вариант, за да няма после - осрах терасата и вие сте виновни...
Гранитогрес са ми плочките.1см 30х30
Мапей ми препоръчаха това! 2ма срещу 1 :)
Казаха да се внимава до 20мин всичко да е почистено!
Майстора ми не е работил с него дано се справи!
valentino76bs - майстор
пон окт 18, 2021 9:46 pmjekasus написа:
valentino76bs написа:
Аз ще фугирам с такава смес(кераколор фф + фуголастик) след 2 дни
corsairman01 написа:
а мое учудване Мапей препоръчват Ultracolor, вместо Кераколор + Фуголастик.
Какви са плочките, и при двамата?
Да знаете, тая гадост не е за любители, както и епоксидни фугиращи смеси..., направете една проба предварително - парче гипкартон и налепени парчета плочки, от същите, които искате да фугирате. И задължително тая проба, да е на същото място, където ще фугирате.
Вероятно по тези причини препоръчали по-лесния вариант, за да няма после - осрах терасата и вие сте виновни...
Верно е ,че е гадост измъчихме се ....гранитогреса е леко порест и изтървеш ли го малко и няма чистене!След 2 3 минути почва да съхне и не го ли почнеш да го бършеш става мазало.Търкахме като луди с твърдото на гъбата.Ако е полирана плочката вероятно ще е добре но ще се пързаля при дъжд!
Никаква еластичност няма ,незнам при другите фугини как е?
На места се появиха микро пукнатини.
Спазил съм всичко, с ел везна съм смесвал и времето е било с подходяща температура.Майстора се побърка :)
С една дума повече няма да повторя!!!
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: