• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Прочетох до тук, но не видях да се споменава тн импрегниране на фугата. Желателно, препоръчвано, задължително?
, но не задължително :wink:
EDI - майстор
За мен импрегнирането си е само гъдел за душата.
chapara - майстор
Именно, импрегнацията по повърхностния слой изчезва след едно-две миенета с препарат. Иска си поддръжка, това е. :-D
Svetoslavoff1 - майстор
Не е ли в дълбочина тази импрегнация...?
optimeon - специалист
Мерси много за полезната информация!
jekasus - майстор
FUGOLASTIC е интересен продукт, като заместител на вода при смесване на фугираща смес.
Но не се практикува, щото го няма достъпен за продажби.
takani - помощник
Преди няколко години сменях плочките в тоалетната и реших да пробвам една идея- след като изсъхна хубаво фугината го намазах 2 ръце със лак за камък.
Идеята ми беше не да импрегнирам фугите, а да ги запечатам с гладко покритие което да задържа по-малко мръсотия и да се почиства по-лесно. Досега лака си е ок.
Ако има някакъв еластичен лак който да съчетава и двата ефекта си мисля че ще е интересно да се пробва.

Силиконовите импрегнатори не ми харесаха особенно защото фугите стоят като мръсни и не помага ако има микропукнатини.
nikolov333 - майстор
Имам една пастираща смес за камък. Изглежда като да е на парафинова или восъчна основа и се разреждаше с АМБ или МРТ.. не съм сигурен. Не знам дали става за мазане на фуги, но мисля да пробвам..
takani - помощник
Поразгледах какво се предлага - има акрилатни и ПУ лакове. и двата ги дават еластични и твърди. Може би ПУ ще е по-добър, но нямам практически опит.
trolazol - специалист
Имате ли наблюдение и опит с епоксидна фугираща смес? Имам желание да я ползвам на вилата, в банята и по подове с водно подово отопление.
По трудно ли се работи с нея?
Гладка като стандартната ли стои?
Като еластичност по добра ли е от стандартните фуги?
Дали задържа по малко мръсотия по лесно ли се почиства?
Благодаря на отзовалите се!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: