• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolovvd написа:
То така се почва ... :wink:
:-D
Колко е трудно да се научи човек, без никакъв опит в лепенето на плочки?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Tomas_Iliqnov написа:
Колко е трудно да се научи човек, без никакъв опит в лепенето на плочки?
Има хора, всичко им е трудно
Гост - специалист
С каквосе фугира мрамор? Вътрешно помещение, фуга 2мм ?
А за външно помощение има ли по-специални условия? Начини на нанасяне, вид фуга...? :?
ivailokrustev - специалист
Здравейте! За фугиране на плочки, които са на открито, е много важно качеството на фугиращата смес. Аз съм използвал на тази марка http://www.gaudi-ds.com/fugirashti-smesi и аз външно, и за вътрешно фугиране и останах много доволен от резултата. Този фугин е бързосъхнещ, водоотблъскващ и антимухъл. Това е много важно за плочки, които са изложени на атмосферни влияния. Друго важно нещо е широчината на фугата на плочките - тя трябва да е минимум 4 - 5 мм, за да поема температурните разширения, а този фугин е подходящ и до 20 мм фуга.
Надявам, че съветите ми ще ви бъдат от полза, защото скоро правих основен ремонт на жилището си и проучвах основно нови строителни материали.
ivo_steel - специалист
Намирисва ми нещо на реклама.....
dpp - специалист
Колеги, правя една тераса на вилата около 16-17 квадрата с плочки 150/600мм гранитогрес.
Терасата е покрита с покрив, но си е външн все пак и карам с флекс лепило и т.н..
Може ли да ми препоръчате читава фугираща смес за външно. Фугите ги оставям около 2мм и нещо.
Гледах на Ceresit CE43 - малко скъпо ми идва, ама има ли друго читаво , че външно не съм фугирал досега... :?
Или на баумит : Баумакол Премиум Фугираща смес (Baumacol PremiumFuge) ??
bat_danio - специалист
Аз съм доволвн от посочената от вас фуга на церезид. Да и на мен ми беше скъпа, но за 2 зими нито е сменила цвета нито се е напукала моята фуга е 3-4 мм. Це 40 незнам дали го дават за външно ,но имам и 2 бани с нея отново с широка фуга никаква забележка...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Методи на фугиране - 3 част." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: