• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
KRISTINOBAL - специалист
Свалям едни плочки, лепени преди 20 години с цимент, не мърдат, кърти се стената, в коридора плочки, лепени с лепило за плочки, сами си паднаха, защо така.
Кое е по здраво и надеждно?
EDI - майстор
Майстора трябва да е надежден. :lol: А и от лепило до лепило разлика огромна.
todor_kynev - напреднал
преди 12-15 години гледах майстора който ни лепи плочките,той ги слагаше от предния ден да се накиснат във вода за да правели хубава спойка с цимента(цимент и пресят пясък).Може и при теб да е така.Не знам дали е истина но той ми каза така.
EDI - майстор
Едно време така беше, сега лепилата допускат лепене на сухи плочки.
рашкета - специалист
Ами автора да каже кой ще ги лепи???????Ако ще си ги лепи сам, да ползва технологията от преди време щом му се струва по-здрава.Ако ще наема майстор нека да го остави сам да реши ,ако поема гаранция естествено.
Ако ли не, може и с С-200 или епоксидна смола..... :supz:
KRISTINOBAL - специалист
Вярвам тук има компетентни хора, кажете какво има в лепилото?
Вие майстори защо лепите с лепило/цимент, какви са плюсовете и минусите на двете.
А за гаранцията, то в тая скапана държава само на гаранция остава да се надяващ!
chapara - майстор
KRISTINOBAL написа:
Вярвам тук има компетентни хора, кажете какво има в лепилото?

Има пластификатори които предотвратяват "съсъхването" на цимента. Преди години лепяхме само с цимент. За да има спойка при това лепене е необходимо доста усет, мокри фаянсови плочи и влажна (мокра) стена или под. Керамиката не се киснеше. Гранитогрес не може да се лепи само с цимент. Има си и сега добри лепила, но който работи с тази материя ги усеща.


Вие майстори защо лепите с лепило/цимент, какви са плюсовете и минусите на двете.

Плюса на лепилото е че се води полусухо строителство. Вкарва се 2/3 по малко вода в процеса на лепене. Има флексабилни лепила с фибри, които за определени ситуации вършат страхотна работа. На гипсокартон с цимент не можеш да залепиш фаянс. Има си и доста добри грундове, които предшестват лепенето


А за гаранцията, то в тая скапана държава само на гаранция остава да се надяващ!

Има и гаранция в таз държава, когато имаш примерно договор или истинска мъжка дума :wink:
рашкета - специалист
Аз също бих ти дал гаранция.И то каквато кажеш, ще те запозная със семейството ми, ще те почерпя бира в нас ..........
Сами сте си виновни, само и само да спестите дребни пари се доверявате на недоказани майстори.И то защото все бързате, всеки иска ремонта да е лятото, в удобен за него момент и т.н. Обаче като ви се брактисат трошките сте готови на всичко пред автомонтьорите.НАЛИ?
nikolson - майстор
рашкета написа:
Обаче като ви се брактисат трошките сте готови на всичко пред автомонтьорите.НАЛИ?
Чуждата кокошка винаги е патка. Нали?
рашкета - специалист
nikolson написа:
рашкета написа:
Обаче като ви се брактисат трошките сте готови на всичко пред автомонтьорите.НАЛИ?
Чуждата кокошка винаги е патка. Нали?
Пак не искате да разберете.Ами ще си чукате главите тогава.........
И не завиждам на монтьорите, имам познати и не изкарват колкото мен, ама там не се коментира по форумите толкова професионално и нагледно....... както и да е.....
  • 1
  • 2

Тема "Лепило vs. Цимент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: