• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
VLADO66 - майстор
Не е с винт-натискат се с палеца копчетата като същевременно с палеца и показалеца се развива рингчето наляво докато се освободи капака.Монтажните болтове се виждат на дъното от двете страни на изпускателния механизъм и се развиват с дълга отверка като се държи контра отдолу или обратното.
Тани - модератор
Щях да ти пиша още когато попита , но тогава четох от телефона и отложиха за когато се прибера в къщи и ........ забравих!
Сега съжалявам , защото щеше да си решиш проблема още тогава и дори нямаше да си купуваш уплътнение! Дори специално ти снимах едно казанче , на моноблок , което тогава монтирах. Сега фотоапарата не е в мен , и ще се опитам да обясня! Проблема не ти е в онези пластмасовите гайки , с които захващаш казанчето за тоалетната чиния , а в това , че фабрично не са затегнати болтовете за самото казанче и от там ти тече! Като разглобиш казанчето от чинията просто натегни металните гайки , които съм сигурен , че са хлабави. За целта не е необходимо да отваряш дори капака на казанчето - няма да превъртят , защото стягат едно гумено уплътнение което не позволява на болта да превърти! След това си слагаш казанчето и затягаш с пластмасовите гайки. Ако са превъртели старите може да ползваш тези от новия комплект!
dolli - специалист
Тани, проблемът не е в пластмасовите гайки, нито в уплътнението - това вече го установих. Точно както казваш ти - в металните болтове е. На тия болтове има едни мет. гайки, с които се стягат. Натегнати са до край - вече няма накъде повече - и продължава да тече, тоест капе, само от едната. Ако пробвам да натегна още малко има реална опасност да спукам фаянса. Явно нещо в самия болт или в гумичката отвътре не е наред. И не мога да ги достигна отгоре без да извадя самата арматура на казанчето. Над тях има една камара пластмасови лимбизий, които имам чувство, че ще се строшат и от поглед само! Въпросът ми е как да изкарам арматурата от вътре /без да я потроша, естествено/, за да мога да работя спокойно по тия пусти болтове.
Вече се чудя дали да не взема някакво уплътняващо лепило на Хенкел или направо епоксидна смола :-D и да залея болта с все гайка отдолу.
VLADO66 - майстор
Без да се демонтира казанчето може да се свали само поплавъка.За целта трябва да се развие меката връзка/спри водата!/ отдолу има една гайка и като я развиеш може да извадиш поплавъка/цялото устройство/ след което се работи по-лесно.Лепила и цапаници няма да свършат работа.
chapara - майстор
Долу ниско има една червена джажа с дупчица, врътваш я на дясно или на ляво и всичко се освобождава :lol: :wink:И като питаш ,постни една снимка на отвореното казанче?,та да ти се обяснява по снимката! :wink:
dolli - специалист
Така-а-а... Болтовете ми ги пратиха. Вчера вечерта свалих казанчето, извадих чарковете отвътре, VLADO66 и chapara, благодаря за съветите, благодарение на тях се справих. Смених болтовете, затегнах болтовете до максимална степен, като държах отвътре контра с една дълга отвертка, монтирах всичко обратно. До към 11 ч. вечерта - никакъв теч, на сутринта ставам - капе :rolleyes: :xplode:
На мен идеите ми свършиха, ако вие имате някакви - приемам всичко :cry:
Тани - модератор
Те вариантите за теч не са много :

1. Някой от болтовете - предполагам може да го отпишем вече този вариант, ако не са пропуснати уплътненията при монтажа!
2. От гайката на устройството за пълнене - не е затегната достатъчно.
3. От някаква пукнатина

За да установиш какъв е проблема , демонтирай казанчето напълни го - може и с някакъв съд да му сипеш вода при свален капак , а не през маркуча. Забърши го добре отдолу и с едно парче тоалетна хартия или салфетка продължи да бършеш и да установиш от къде ще се намокри.
dolli - специалист
Уплътненията са на място, болтовете са натегнати, не тече от гайката на пълнещото у-во, течът е от другата страна, не от към страната на гайката. Сълзи от мястото на самия болт, вижда се капката, която се задържа на края на болта. Пукнатини няма засега, ако продължа да натягам болтовете може и де се появи някоя. Почвам да мисля, че има някакъв дефект в самия фаянс при отливането - дупката е крива или има някоя миниатюрна шупла на нея дето не мога да видя. :?
Тани - модератор
Съмнява ме , че се притесняваш да стегнеш болтовете! Трябва да стегнеш до толкова , че да смачкаш гуменото уплътнение , за да уплътни добре! Не се притеснявай - няма да счупиш нищо! Нали има шайба между гайката и фаянса?
chapara - майстор
Пак ще трябва да разглобиш :-D ,после да развиеш оная голямата гайка, която държи механизма и да видиш всички уплътнения как са и да си сигурна добре ли уплътнява меката гума м/у казанче и чиния ,ако ли не един голям чук ,ма поне кило и всичко на боклука :-D

Ааааааааа,болтовете нали само за казанчето ги стягаш :? :axe: и после монтираш към чинията ?? :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моноблок Видима - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: