• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
segramor - помощник
Свалих двата бутона на моноблок Корона на Видима и като ги слагам отново установявам че под големия който изпразва изцяло се вкарва пластмасова тръбичка 3-4 сантиметра която натиска и пуска водата, за бутона 1/2 не намирам нищо такова-чудя се как натиска надолу за да пусне водата-дали не е имало също такава тръбичка която да е паднала в казанчето?
segramor - помощник
Има лостче и под бутона 1/2 но е с по-тънка опашка и е заминало-не знам дали в канала или още е м-у чарковете и купих бутон за двустепенно тоалетно казанче за 4 лева менте на http://nikiplast.net/data/files/78ef82a ... 26d020.pdf
на цената на 2 оригинални с логото на Видима защото е нещо дребно и евтино а на повечето магазини ми предлагаха цялата карантия на казанчето че и пасна добре.
iliya_i - майстор
Не виждам какво те притеснява - Никипласт произвеждат арматура за Фаянс - Каспичан. Преди година като си купих моноблок фаянс, в казанчето имах инструкция на Никипласт. Бяха прописнали да ми сложат бутона и за да си спестя разправиите си купих за 4 лв. бутон на Никипласт, с лого Vidima. В днешно време никой не произвежда нещата от игла до конец както по соц. време. Всеки ползва поддоставчици.
n_todorov - помощник
вт авг 25, 2015 10:46 amGeorgi_G написа:
Да се наредя и аз, да помоля за помощ! Моноблок Видима.
От известно време казанчето сълзи /edit: от механизма за изпразване/ и въпросът ми е, има ли начин да се свали поплавъка отгоре за да прегледам уплътнението, без да разглобявам целия моноблок.
Преди време имах подобни проблеми и ги излекувах с разни почистващи препарати, но в момента методът на действа и явно трябва да се разглобява или сменя. Моноблокът е на 12-13 години.
Съжалява за нескопосаните снимки.
Темата е малко стара , но ако се разреши да я повдигна малко. Имам същия моноблок на Видима с абсолютно същия механизъм и подобен проблем като тук описани, обаче при мен сълзи пълнещия механизъм. След като пусна водата пълненето на казанчето става много бавно и водата едва едва тече. Къде може да е проблема и как да го отстраня.
krasi92 - майстор
Има цедка която се почиства
KingLin - майстор
Или като при мен ти е много варовита водата и с времето натрупва котлен камък по гумичката и спира да уплътнява.
Георги767 - специалист
+1 за отговора на KingLin.Смяна на пълнещия механизъм и проблема се решава.Само гумичката не се продава личен опит.
kozl - майстор
ср яну 20, 2021 9:09 pmn_todorov написа:
вт авг 25, 2015 10:46 amGeorgi_G написа:
Да се наредя и аз, да помоля за помощ! Моноблок Видима.
От известно време казанчето сълзи /edit: от механизма за изпразване/ и въпросът ми е, има ли начин да се свали поплавъка отгоре за да прегледам уплътнението, без да разглобявам целия моноблок.
Преди време имах подобни проблеми и ги излекувах с разни почистващи препарати, но в момента методът на действа и явно трябва да се разглобява или сменя. Моноблокът е на 12-13 години.
Съжалява за нескопосаните снимки.
Темата е малко стара , но ако се разреши да я повдигна малко. Имам същия моноблок на Видима с абсолютно същия механизъм и подобен проблем като тук описани, обаче при мен сълзи пълнещия механизъм. След като пусна водата пълненето на казанчето става много бавно и водата едва едва тече. Къде може да е проблема и как да го отстраня.
По това описание аз си представям 2 проблема с пълнещия ниво регулатор.
1. При достигнато максимално ниво в казанчето пълнещия механизъм продължава да сълзи и не спира водата напълно.
2. При изпразнено казанче дебита на пълнещия механизъм е малък и пълненето става бавно. Бявното течене може да не е свързано с пълнещия механизъм. Има вероятност да е по трасето до него. Доста ползватели имат кранче м-у водопровода и пълнещия механизъм и за да не им фучи водата в казанчето намалят дебита от кранчето и то първо блокира в това положение, по сетне се и запушва, според зависи от качествата на водата.
n_todorov - помощник
При мен най вероятно е вариант 2, при изпразнено казанче се пълни бавно и като напълни спира. Ще проверя гъвкавата връзка и кранчето значи, то даже кранчето е повредено и не спира водата. Монтирани са доста отдавна и ги заварих така. Ще се спира от водомера водата. Благодаря за отговора.
krasi92 - майстор
И като развиеш меката връзка ще стигнеш до филтъра/цедката/. Ако е на входа на пълначката стърчи едно стебълце дето с клещи го вадиш. Ако е от по хубавите пълначки цедката е вътре и трябва разглобяване.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моноблок Видима - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: