• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
VLADO66 - майстор
Божа работа и нейния китайски наместник.въпреки че има и полски изпълнения. :)
chapara - майстор
Пълнещия механизъм не е нужно да е същия, мисля че иска да ти каже Владо. А и аз споделям това мнение. има италиански с поплавък. Важното е да го монтираш и прецизираш по пълнене. Поплавъковата дръжка може да я закривиш че да минава покрай другия механизъм с който пускаш промивната вода :wink:
И не си разглобил всичко според мен. Може да има една втулкова цедка, а и може там където е гумичката на финната дупка да има песъчинка :wink:
Georgi_G - специалист
Да се наредя и аз, да помоля за помощ! Моноблок Видима.
От известно време казанчето сълзи /edit: от механизма за изпразване/ и въпросът ми е, има ли начин да се свали поплавъка отгоре за да прегледам уплътнението, без да разглобявам целия моноблок.
Преди време имах подобни проблеми и ги излекувах с разни почистващи препарати, но в момента методът на действа и явно трябва да се разглобява или сменя. Моноблокът е на 12-13 години.
Съжалява за нескопосаните снимки.

Прикачен файл

IMG-20150821-03837.jpg

Прикачен файл

IMG-20150821-03838.jpg

Прикачен файл

IMG-20150821-03835.jpg
Последна промяна от Georgi_G на ср авг 26, 2015 10:59 am, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
Добре е да уточниш кой сълзи - механизма за пълнене или за изпразване.
Ако е този за изпразване: виж тук
http://nikiplast.net/video-instruktsii.html
клипа в средата - "Смяна на подложката на изпразващ механизъм - в това видео ще намерите инструкция за смяна на подложката на изпразващ механизъм." - става със завъртане на механизма на 45 градуса.
Georgi_G - специалист
iliya_i написа:
Добре е да уточниш кой сълзи - механизма ,...........става със завъртане на механизма на 45 градуса.
Механизма за изпразване!
Ама това със завъртането на 45 градуса не се получава. Пънах го за въртене ляво/дясно, но мисля, че по скоро ще се строши, отколкото да се разглоби.
Опитах да направя и малко по-читави снимки на механизма:
Под тоя зеления поплавък, на първата и третата снимка в ляво, има и още един.

Прикачен файл

IMG-20150825-03854.jpg

Прикачен файл

IMG-20150825-03850.jpg

Прикачен файл

IMG-20150825-03851.jpg
jekasus - майстор
Този модел е на щипки.
Georgi_G - специалист
jekasus написа:
Този модел е на щипки.
Къде да ги търся? Как се отварят?
chapara - майстор
Онези червеничките на ляво или на дясно и всичко се откопчава. То за това са в червено. Дано не си разрегулирал пълненето :wink:
Georgi_G - специалист
Пфу, че елементарно било, чак ми иде да се ритна отзад.
Сега наред е да си намеря правилното уплътнение, че явно старото си е изпяло песента след 13 години служба. Види ми се леко остаряло и понапукано. Надявам се да ги има по магазините и да не са чак толкова китайски?
Ако някой колега знае правилния магазин да пише.
Благодаря Чапар, благодаря и на останалите колеги.
chapara - майстор
:wink: :drinkers:Обърни го, мисля че беше симетрично в разрез и така още 13 години :drinkers: :roll:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моноблок Видима - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: