• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
a_anastassov - специалист
xnikolanx написа:
a_anastassov написа:
От http://chitanka.info/text/14560-vegetarianets
— Ех, Събко — думам му, — смеем се ние и се подиграваме, ама знам ли? Както ми е тръгнало и на мене толкова време без работа, дали няма да се пиша и аз в неговата партия, че да тръгнем кооперативно да пасем по синорите. А?!
Без коментар.
a_anastassov Конфуций чийто подпис си си сложил, е бил също вегетарианец :wink:
Колега xnikolanx,
Всеки сам избира дали да е вегетарианец или не - моят избор е да не съм вегетарианец и не желая да казвам на който и да е, какъв да бъде неговият избор. Ако прочетеш внимателно цитата, ще разбереш, че в следствие на "демократичното" управление през последните 23 години ще
... тръгнем кооперативно да пасем по синорите.
Колега shotik,
И аз нямах намерение да пиша по темата, но като прочетох как нападат колегата xnikolanx реших да го защитя. Той има право на личен избор. Съгласен съм с теб, че
shotik написа:
Нека спре спамът и да се пише по темата/и не само в тази тема/,като се погледнем всеки си е башка луд !
И аз първоначално не мислех да пиша,но после размислих ,че на всеки ,който пита или предлага нещо ,който знае да пита или помага.
Надявам се да бъдете коректни ,а модератор да изтрие ненужните отговори,дори и моят ,ако е нужно.
ribnikolaevi - майстор
xnikolanx написа:
Аминокиселините които ги има в животинските продукти ги има и в растенията.
Би ли пояснил, кои точно от незаминимите аминокиселини и в какво количество се срещат в продуктите за вегетарианска кухня?
Както и какво количество от съответната храна трябва да се изяде, за да се достигне пълноценната дажба?
Нямам представа и ми стана интерсно.
nikolson - майстор
Брадат виц от соца. Лекар изнася беседа в ДАП-а пред шофьори за ползата от яденето на коприва, като обяснява колко много желязо съдържа. Един вдига ръка. -Докторе, колко коприва да изям, че ми задигнаха теглича? :-D
Тани - модератор
Има и нещо, което рядко се споменава, но за сметка на това, масово се използва за манипулация. Това какво съдържа дадена храна, няма никаква ПРАКТИЧЕСКА стойност. Ще дам един пример. В един пирон тежащ 10 грама се съдържа около 10 грама желязо. От друга страна 10 грама босилек съдържа само около 9 милиграма или иначе , питона съдържа над 1000 пъти повече желязо. Ако обаче изядем пирона, независимо в какъв вид - цял, на стужки или на прах, то организма ни ще приеме по-малко желязо, отколкото, ако изядем десетте грама босилек :wink:

Другото нещо, което не се коментира е, че всеки зеленчуков или плодов сок се обработва от организма за броени минути и е възможно да си набавим енергия почти моментално, докато обработката на месото трае часове, а пълното му разграждане става за дни, през което време стои в стомаха и червата, а плодовете и зеленчуците преминават набързо. На практика човешкия организъм много по- бързо и лесно може да си набави по-големи количества енергия от храна от растителен произход, отколкото от месо. С месото просто е по-лесно и по евтино, а и те държи сит ( така се чувстваш, защото ти е пълен стомаха, заради бавната обработка) , но на практика организма гладува, ако човек не яде храна от растителен произход. Колкото и парадоксално да звучи, голяма част от човечеството е с наднормено тегло и се тъпче с килограми храна, на на практика организма им гладува, заради недостига на витамини и минерали!
jekasus - майстор
По логика ти, трябва да ядем много трева и да се серем пак толкоз :-D
stiv1961 - майстор
Тани написа:
На практика човешкия организъм много по- бързо и лесно може да си набави по-големи количества енергия от храна от растителен произход, отколкото от месо. С месото просто е по-лесно и по евтино, а и те държи сит ( така се чувстваш, защото ти е пълен стомаха, заради бавната обработка) , но на практика организма гладува, ако човек не яде храна от растителен произход.
Аз за това съчетавам двете :-D . В момента съм на пържолка със сочни домати :partyman:
Тани - модератор
jekasus написа:
По логика ти, трябва да ядем много трева и да се серем пак толкоз :-D
Ами по този въпрос можеш да се обърнеш към някой, който почти напълно е спрял храната , да ти каже колко дни ( седмици) продължава да ходи по голяма нужда! ... егати темата подхванахме :axe:

А иначе въпреки подигравките ви за тревата, тя е едно от най-полезните растения. Тези , които не искат да погледнат друга гледна точка освен своята , дори не знаят , че тя не се хрупа по поляните, а се пие:

http://zdravjivot.org/8175/%D0%B6%D0%B8 ... %B2%D0%B0/

Това е произволен линк. Както се вижда, предпазва , а в някои случаи дори лекува от рак.
stiv1961 написа:
В момента съм на пържолка със сочни домати :partyman:
Само така, трябва балансирано хранене :wink: А пък аз на водорасли с риба :lol: :partyman:


ПП ribnikolaevi в линка има и отговор на въпроса ти от преди:
Съдържа 92 от 102 микроелемента, които са установени в растенията. Пшеничените стръкове притежават 15 от 22 амино киселини, в това число 8-те енециални амино киселини.
ivanovbg - майстор
От една страна умно тревопасно няма. От друга ескимосите даже водорасли не ядат. Ха сега де?
Pooh - майстор
ivanovbg написа:
От една страна умно тревопасно няма. От друга ескимосите даже водорасли не ядат. Ха сега де?
Но пък виж кви са стройни - слонове, хипопотами, крави, овце ... и колко са разплути ВСИЧКИ хишници.

Много мразя да се отрича каквото и да е! Ако Господ искаше да пасем - щяхме да сме овце! Целия ни организъм е пригоден за приемане И на месна и на зеленчукова храна!

Тани, уж си за растенията, но си против тютюна ... уж си против тютюна, но си за тревата, която се приема не само чрез ядене ... ама пушенето само на трева ли трябва да е - не разбрах! :weedman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ciao! Здраво! Aloha! Здравейте:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: