• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
angelfilev - специалист
ZMeyGorianin написа:
Какво имаш пред вид за съхранението на питева вода по корабите колега?
Преди доста години правих проект на "Корабна инсталация за опресняване на морска вода". Като проучвах литературата на много места се натъкнах на информация за стоманени резервоари със циментово покритие отвътре. То осигурявало нужното "силициране" на водата.
dadko - майстор
angelfilev написа:
ZMeyGorianin написа:
Какво имаш пред вид за съхранението на питева вода по корабите колега?
Преди доста години правих проект на "Корабна инсталация за опресняване на морска вода". Като проучвах литературата на много места се натъкнах на информация за стоманени резервоари със циментово покритие отвътре. То осигурявало нужното "силициране" на водата.

О,Не. Само това не предлагай, моля те. Човека в една тема пита за заместител на цимента в зидарията, че бил радиоактивен, ти- да съхранява вода в циментиран резервоар. Сакън.
bulhomes2 - майстор
Ей изядохте го това момче. Имам чувството, че форума е таралеж и не пуска нищо външно в него. К'во Ви пречи момчето, че има различни възгледи - нали не Ви кара да ги следвате. Пита си нещата, които го вълнуват, културно и граматически правилно...
VLADO66 - майстор
bulhomes2 написа:
Ей изядохте го това момче. Имам чувството, че форума е таралеж и не пуска нищо външно в него. К'во Ви пречи момчето, че има различни възгледи - нали не Ви кара да ги следвате. Пита си нещата, които го вълнуват, културно и граматически правилно...
Що бе,нямям нищо против момчето.Предишния ми пост е по-скоро образователен.Хищниците защо са по умни и социални от тревопасните :)
angelfilev - специалист
dadko написа:
angelfilev написа:
ZMeyGorianin написа:
Какво имаш пред вид за съхранението на питева вода по корабите колега?
Преди доста години правих проект на "Корабна инсталация за опресняване на морска вода". Като проучвах литературата на много места се натъкнах на информация за стоманени резервоари със циментово покритие отвътре. То осигурявало нужното "силициране" на водата.

О,Не. Само това не предлагай, моля те. Човека в една тема пита за заместител на цимента в зидарията, че бил радиоактивен, ти- да съхранява вода в циментиран резервоар. Сакън.
Цимент в никой случай! 5-6 по-едри кратуни решават проблема и са супер екологични.
VLADO66 - майстор
Абе кратуните май сме ние че се връзваме и ни четат и се подхилват :? :-D
angelfilev - специалист
VLADO66 написа:
Абе кратуните май сме ние че се връзваме и ни четат и се подхилват :? :-D
Мигър ние не се подхилваме? Няма лошо. Петър Димков-лечителят пише, "Смехът е кислород за душата". :)
xnikolanx - напреднал
angelfilev написа:
Ники, какъв занаят (професия) имаш. Накъде клони повече, към говорене, или към правене.
Питам защото твоите теми ме объркаха. Канех се например да ти кажа в какво си държат питейната вода на корабите, но разбрах, че става дума за 10 литра.
Ако имаше желание пак щеше да го кажеш. Явно нямаш.
VLADO66 написа:
Аминокиселините съдържащи се единствено в животинските продукти са много важни за подхранването на мозъчните клетки.Може да се каже че еволюцията на човек се дължи на менюто му :wink: ,а тези които са изключили от хранителния си режим горепосочените продукти могат да си направят изводите.Желанието да се живее надалеч,нависоко,под земята,без ток и вода нещо ми понамирисва на връщане в зората на цивилизацията породено от дефицит на въпросните аминокиселини.
Една дума -невежество. Аминокиселините които ги има в животинските продукти ги има и в растенията. Относно подхранването на мозъка и коефицента на интелигентност трябва да се позамислиш защо най-умните хора в човешката история са били Вегетарианци. Айнщайн, Леонардо Да Винчи, Никола Тесла., Платон... Насред фактите мисля,че е малко нелепо да намекваш за малоумие вегетарианците-след като ние сме най-големите гении в човешката история. Не е срамнода си невеж, срамно е да си глупав :wink:
VLADO66 написа:
bulhomes2 написа:
Ей изядохте го това момче. Имам чувството, че форума е таралеж и не пуска нищо външно в него. К'во Ви пречи момчето, че има различни възгледи - нали не Ви кара да ги следвате. Пита си нещата, които го вълнуват, културно и граматически правилно...
Що бе,нямям нищо против момчето.Предишния ми пост е по-скоро образователен.Хищниците защо са по умни и социални от тревопасните :)
И това не е вярно. Няма хищник по-умен от слона.
VLADO66 - майстор
Хайде прочети това ако обичаш http://hellp.net/2009/09/%d0%b2%d0%b5%d ... %b7%d0%bc/ ,но имам чувството че няма да го направиш защото сигурно си от ония облъчените :wink:
iivanov - майстор
Стига го дъвкахте,бе.Да не ви е дръпнал чиниите с драното. :-D
Добре дошъл!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ciao! Здраво! Aloha! Здравейте:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: