• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
Тани - модератор
Ха де! Що ли пък голяма част от гениите на човечеството са вегетарианци? Аз сега де!
ribnikolaevi - майстор
И хомосексуалистите така се хвалят. Кой бил от техните. Ма не ми се става ...
Тани - модератор
Пух, против нищо не съм, но както каза, не мога да приема , когато се отрича нечия гледна точка. Автоматично я защитавам, въпреки, че не е моя понякога. Както в случая - не съм вегетарианец, но не мога да отрека предимствата на вегетарианството, само защото аз по една или друга причина не съм такъв!
ivanovbg - майстор
Тани, колко гении знаеш та казваш по голямата част от гениите на човечеството? Първото приложение на огъня е било да се опече месото! Оръжията първо са били за лов, а после са за да се копае земята! Или тези дето са ги измислили и приложили не са били гении?

А никой не отрича вегетарианството - просто по идеите на шепа хора не трябва да се налагат като норма.
Тани - модератор
Нека първо уточним коя точно интелигентност коментираме, за да мога да ти отговоря . За IQ ли говорим или за някоя от останалите?
ribnikolaevi - майстор
ivanovbg написа:
Всичките колега http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 0%BD%D0%B8
Хубава статия. Ма не ми е ясно как от 8 незаминимите аминокисилени в таблицата стават 9 (всички знаем, че са 8, нали).
После, къде отиват в таблицата треонина и триптофана. Затова ми е малко съмнителна тази таблица. И въпреки това ако човек се загледа в цифрите може да си направи изводи (валин, лизин, глицин).
Но както и да е. Хората са оцелели при доста сурови условия и всеки е свободен да яде каквото си иска. Има извратеняцаи копрофаци, които знаете какво обичат да ядат.
За мен лично е дразнещо влизането във форума с ритането на вратата - но вероятно момчето го приема като по-подробно представяне да се опише като вегетарианец в първия пост.
Ако има нужда от помощ, ще помагаме, поне аз.
iivanov - майстор
Другото нещо, което не се коментира е, че всеки зеленчуков или плодов сок се обработва от организма за броени минути и е възможно да си набавим енергия почти моментално
Тани, единственото, което си набавяме с тези сокчета е фруктозна бомба върху черния дроб.И въобще не ми говорете, че фрешовете са полезни.
VLADO66 - майстор
Храната/от енергийна гледна точка/ за която организма изразходва най-малко енергия за усвояване е алкохола.А най-трудно е усвояването на високомолекулната сланинка.За да може за се компенсират двата вида усвояване се пие домашарка с тънки резенчета от най-добрия приятел на човека. Тъй като поради спецификата на обработката /непълно усвояване/ и за да не се натоварва перисталтиката, а и да се спомогне очистването на храносмилателния тракт,заедно с горните компоненти трябва да се употребява храна богата на целулоза-шопска салата.В сиренето на шопската салата се съдържат млечнокисели бактерии подобряващи чревната флора и фауна.Какъв е извода -традициите/както и постенето/ са отражение на богатия опит на нашия народ ,спомагащ зравословния цикъл на хранене на човешкия организъм.Не отричайте тези традиции,като искам да допълня-консумирането трябва да е умерено и балансирано.
m.lukanov1951 - специалист
Аз пък все се чуда как слоновете (вегетарианци) са толко дебели!
nikolson - майстор
Мисля че Владо уби интригата. :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ciao! Здраво! Aloha! Здравейте:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: