• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
bulhomes2 - майстор
А уискито с ядки ли е по-добре да се пие или с шоколад?
VLADO66 - майстор
Уискито са го измислили едни островни недорасляци които нямат грозде.Ядките са много полезни :-D
Тани - модератор
iivanov написа:
Другото нещо, което не се коментира е, че всеки зеленчуков или плодов сок се обработва от организма за броени минути и е възможно да си набавим енергия почти моментално
Тани, единственото, което си набавяме с тези сокчета е фруктозна бомба върху черния дроб.И въобще не ми говорете, че фрешовете са полезни.
Иванов, виждам, че пропускаш да отговориш на въпросите ми и си служиш с някакви митове за да защитиш гледната си точка. Попитах те за коя интелигентност говориш? В случая говорим за PQ , а ти се опитваш да обясняваш чрез IQ. Както предполагах, не си чувал за четирите вида коефициент на интелигентност и се уповаваш само на IQ. Изчаках отговора ти, за да ти отговоря и на твоя въпрос за гениите. Ще го направя с един цитат Бъкминстър Фулър:

" Всички деца се раждат гении. 9 999 от всеки 10 000 бързо и необратимо биват разгениалчени от възрастните."

Родителите ни, а и особено училището наблягат на IQ, а повечето дори не са чували за PQ (физическа интелигентност) , SQ (духовна интелигентност) и EQ (емоционална интелигентност) И за какво им е на училищата да го правят, като програмите им са финансирани от промишлеността да им възпитават роботчета. Защо им е да повишават PQ на своите бъдещи клиенти на медицинските и фармацевтичните им концерни. Защо им е повишаване на SQ - колкото духът на техните работници е пречупен, толкова по-добри роботчета ще са - без собствени цели, сляпо следвайки целите на компанията, защото "нямат друг избор". Защо им е да повишават EQ ? Ами ако работниците им разберат основната разлика между животните и човека - че при човека има пространство между стимула и реакцията в което се изразява ИЗБОРА на човека! Той МОЖЕ да избере своята реакция!

За да се получат дълготрайни резултати при постигане на която и да е цел, е необходимо да се развиват всички интелигентности балансирано, точно както и храненето трябва да е балансирано. Владо е написал много готин пост в шеговита форма, но той е самата истина! Истината е в баланса. Не е важно с какво се храниш и какво пиеш , а ПО КОЛКО! Иванов също е прав, че само с фрешове (плодови сокове) няма как да се живее дълго време. Ако добавим обаче и зеленчукови сокове , то тогава ситуацията се променя коренно. И ето една статия за почистването на черния дроб за повишаване на PQ :wink:

http://www.svoizbor.com/2012/03/prechis ... eren-drob/

знам че повечето от вас няма да я прочетат и аз уважавам техния избор. Нека уважим и избора на момчето, поело по своя път на здравето, защото неговия път е по-правилен от нашия! Що се отнася до мен, на ниво IQ и ниво PQ разбирам, че това е правилно , но все още не съм на достатъчно високо ниво SQ и EQ за да предприема дългосрочни практически действия. Когато имах достатъчно мощен стимул - да вдъхновя баща ми да поеме по този път, дори за кратко, успях да изкарам над 40 дни на суровоядство , а баща ми просто пиеше зеленчукови сокове и ядеше ядки, но се върна от онзи свят, благодарение на тях два пъти ( с диагноза рак на дебелото черво и след това рак на черния дроб), ВЪПРЕКИ прогнозите на лекарите . Също така останаха изненадани как се е възстановил почти напълно черния му дроб,за броени месеци, въпреки че го бяха премахнали половината. Е, явно "фрешчетата" помагат не само по книгите, а и на практика! Всеки ИМА ПРАВО НА ИЗБОР как и дали да се възползва от възможностите им. Също така не виждам нищо лошо, а дори и приветствам споделяне на подобна информация - за ЗДРАВЕ , а не редовните теми в говорилня - колко деца загинали при катастрофа, живи погребани миньори и прочие неща , над които нямаме контрол. Странно ми е как повечето хора се притесняват за живота и здравето на някой друг , но в същото време нехаят за собствените си и са на принципа "каквото стане, майната му"
Колкото повече се грижим за здравето на тялото си , толкова повече алкохол, цигари и всякакви вредни храни ще може да понесе то, без вредни последствия - помислете и за тази възможност :wink:
ivanovbg - майстор
Тани, не така с тези съвременни измислици. Интелигентността е да знаеш как, какво и защо, ама дали ще го направиш си е съвсем друг въпрос. И какво е това - физическа интелигентност? Да си як като бик и почти толкова умен ли?

Аз никъде не съм говорил за интелигентност, а за гении. Не е нужно да си интелигентен за да имаш гениални идеи и да ги осъществиш. Предполагам знаеш поговорката - на най тъпия селянин са му най големи картофите? :wink:
Тани - модератор
Иванов, радвам се че говорим за едно и също! Малко объркване се получава заради думата която се използва на български - "интелигентност" В буквален превод означават физически коефициент, емоционален коефициент, духовен коефициент. На английски под интелигентност се има предвид само IQ. Сам разбираш, че интелигентността за която ни подготвят в училище, сама по себе си нищо не значи! А надявам се ще се съгласиш, че в училище, а в много случаи и в семейството, повече се набляга на IQ - трупането на факти в мозъка и логиката , но по-рядко се говори за добрата физическа форма(PQ), преодоляване на страховете ни , умението ни да общуваме с другите, самоконтрола (EQ) и смисъла въобще да правиш нещо или идеята за края - какво ще оставиш в наследство (SQ) И под наследство въобще не се има предвид, какво си оставил в завещанието :wink:


Нека си представим, че 100 туриста са изправени пред една 20 метрова отвесна скалà и имат възможността да се качат по нея напълно безплатно - осигурена е екипировка, обезопасяване и треньор. Колко човека ще се качат според тебе и кой коефициент ще трябва да им е развит? Нали питаше за какво е PQ . Нека предположим, че имат знанията как да се качат - представят си всички сили , които ще им действат , познават в детайли екипировката и начина на работа с нея (IQ) не се страхуват да го направят (EQ) виждат смисъл да го направят и искат да го направят (SQ) , но имат прекалено много тлъстини по себе си и мускулите им не са развити, освен това имат проблеми със сърцето и вестибуларния апарат , пък и някакъв артрит и дископатия - мислиш ли, че ще се качат?

Момчето иска да си повиши физическия коефициент, нека не го нападаме, като че иска да прави нещо лошо! Предполагам , че ще се съгласите, че човечеството прекалено се е вманиачило в коефициента на интеллигентност, но все повече останалите три коефициента закърняват! И лошото е, че тенденцията е в негативна посока!
ivanovbg - майстор
Според теб една маймуна ще има всичките Q-та, има знанията, има смелостта, има самоконтрола и силата, но това прави ли я Homo sapiens?
Думата интелигентност означава, че имаш голям интелект и идва от intellectus – познание, разбиране. С други думи може да се каже, че интелигентността е потенциалната (вродена) способност на даден съзнателен индивид да прави изводи (умозаключения) върху дадена информация, като степента на интелигентност не зависи от количеството информация (знания и опит) натрупана от индивида.

Та интелигентността в един индивид не може да се развива, но със смяна на поколенията може. Можеш да трупаш информация, но ... То компютрите много знания имат (особено чичко Гугъл) но интелигентност никаква.

Тия модерни приумици нямат нищо общо с Homo sapiens. То и това е разликата м/у човек и животното. Независимо от това че животното в своя хабитат е с най-високо Q(да не ги преписвам) без IQ само с помощта на своето 1/4Q, човека може да оцелее и развива в неговия хабитат (среда), да го унищожи ако му пречи и ...

Всички тези теории(различните Q-та) са манипулации на някои групи(индивиди) високо интелигентни хора върху групи(или всички) хора с цел лична облага. Понеже не всички са с достатъчно високо ниво на интелигентност ... имат успеваемост в някои слоеве(групи) на обществото.

Сектите са същото, но на верска основа.
xnikolanx - напреднал
ivanovbg написа:
Тани, не така с тези съвременни измислици. Интелигентността е да знаеш как, какво и защо, ама дали ще го направиш си е съвсем друг въпрос. И какво е това - физическа интелигентност? Да си як като бик и почти толкова умен ли?

Аз никъде не съм говорил за интелигентност, а за гении. Не е нужно да си интелигентен за да имаш гениални идеи и да ги осъществиш. Предполагам знаеш поговорката - на най тъпия селянин са му най големи картофите? :wink:
Айнщайн, Нютон, Дарвин, Кювие, Платон и Да Винчи признаваш ли ги за гении? Никола Тесла, създателя на променливия ток, човека който на практика е електрифицирал планетата, зарад който човечеството днес може да се ползвува от електричество(непроменливия ток сиг знаеш, че не може да се пренася без загуби на големи разстояния), важи ли за теб, признаваш ли го за гений?
8180 - майстор
xnikolanx написа:
(непроменливия ток сиг знаеш, че не може да се пренася без загуби на големи разстояния)
И какъв ти беше зора да повдигаш вехта тема с демонстрация на спорна компетентност?
ktamen - специалист
Аз пък си мислех, че постоянният ток се пренася с по-малки загуби от променливия :?
crez - майстор
xnikolanx написа:
Айнщайн, Нютон, Дарвин, Кювие, Платон и Да Винчи признаваш ли ги за гении? Никола Тесла,
Извинявай, ама ти да не си вечерял с тях на една маса. Какво пишат за тях е едно, а какво са били в действителност разлика от тук до Луната. Има една народна максима" За една жена мога да кажа че е к..ва, само когато я заваря с мъж отгоре и прокараната ръка между тях спре" :lol: Колегите не обърнаха внимание на това че ти си ВЕГАН, а не вегитарианец. Веганите като теб не употребяват
Месото, колбасите и месните продукти,Рибата и морските дарове,Млечните продукти,Яйцата,Животинската мазнина, Мед и пчелни продукти, не носят дрехи от коприна,вълна.Те се противопоставят на тестването на лекарства и козметични препарати върху животни. При вегетарианците ситуацията не е толкова строга, т.е. някои от тях консумират риба и морски деликатеси, млечни продукти и яйца. Ама да те питам, защо ядеш ориз. Ориза е внос от Китай и Виетнам и там използват волове в оризищата. не че нямат техника,ама така е по-ефективно. Защо ядеш ябълки, в по-малките овощните градини използват конска и магарешка тяга за емкоста с разтрори за пръскане.Знам, не ядете банани защото използват маймуните да ги берат(ваша теория). Защо ядете дини,там понякога се използва животинска тяга. Цялата ваша платформа за начина ви на поведение е пълен въздух под налягане. Като гледах какви закръглени каки се заливаха с кетчуп и лежаха в чинии по Витошка, тия задници не са от трушия :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ciao! Здраво! Aloha! Здравейте:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: