• 1
  • 2
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
hamechok - помощник
gogo7777 написа:
Здравей, добре дошъл
Как е брусинката там, :partyman:
Здрасти за брусинките е още рано ,о като му дойде времето сте ги берем. :lol: :lol: :lol: :lol:
nikolovvd - майстор
Здравей! Ако нямаш нищо против ще те ползваме за експерт по бирата в Прага, т.е. при пътуване до Прага да дадеш информация къде предлагат най-хубавата бира. :drinkers:
kalpev - специалист
nikolovvd, извинявам се, че се намесвам във въпроса ти, но въпреки, че не живея в Прага, и аз нещичко мога да кажа.
Та, в Прага навсякъде предлагат най-хубавата бира.
Мерцедесът на бирите е "Pilsen Urquell" и я има в огромна част от заведенията. Наливната е...божествена, ммм :rolleyes:
Вече, според въпрос на личен вкус, бих ти препоръчал на второ място "Krusovice".
Ако имаш възможност, опитай и "Kozel", на мен много ми хареса и ми е третия фаворит.
Няма нужда да ходиш в специално заведение, предлагат ги навсякъде.
За хапване, лично аз бих ти препоръчал "колено", или както на галено му викам - коленце :) Това е печен свински джолан и е нещо, което трябва да се опита задължително!
Понеже във всички ресторанти готвят много хубаво, съвет за точно определен е само препоръчителен, и там вече hamechok ще ти помага.
Съветвам те да избягваш централните и лъскави ресторанти, както и тези от веригата "Швейк". Само едно лустро в цената са и с нищо повече от китните такива из малките улички на центъра. С други думи, в който и ресторант из сукаците или по-малките улички да влезнеш, все ще останеш повече от доволен. На всички заведения ценоразписа им е изложен отвън, така че не ти пречи като минаваш да провериш как вървят цените на "Pilsen Urquell" и "koleno" в няколко, и да си ги съпоставиш. Като си харесаш някой накрая, просто влизаш и се почва едно...Признавам си, че ти завиждам благородно отсега :)
hamechok - помощник
nikolovvd написа:
Здравей! Ако нямаш нищо против ще те ползваме за експерт по бирата в Прага, т.е. при пътуване до Прага да дадеш информация къде предлагат най-хубавата бира. :drinkers:
Здравей за,бирата в чехия ,мога да ти кажа че е добра.бирата която аз пия често е KOZEL,STAROPRAMEN,KRUSOVICE,BRANIK.PILSNER URQUEL също е добра, но е малко скъпичка.Като цяло чешката бира е добра,и навсякъде в чехия ще я намериш.Колкото до тяхната кухня,мога да те уверя че не може да се сравнява с нашата по вкусотия. :-D Да ти кажа честно си мечтая за Българска куня. :partyman:
filmatoplo - майстор
Ahoj -Kozel to je nej lepsije pivo , ако пиша грешно знам само Плажен Чешки :) , kajdi noc si dam po edno salki pivo Arianu alebo Kamenicu -nazdravi :partyman: .Ahoj .
  • 1
  • 2

Тема "здравейте от град прага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: