• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.

На какво място да проведем срещата?

50%
1. В заведение с обслужващ персонал/кръчма/.
13
50%
2. На място/бунгала, хижа/, където сами да се обслужваме и кой каквото донесе.
13

Общо гласове: 26

Johny - майстор
Като гледам календара мисля, че 10 или 17 май/05/ са добри варианти. После почват отпуските и става сложно. Давайте предложения-не се стеснявайте! Давай народе, каня ви на сбирка, а не да копате лозе :partyman: . Животът е кратък!
Последна промяна от Johny на пет мар 21, 2014 10:29 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
Гледам, че недели си посочил. Говорим за петък (който иска) и събота (основното), а в неделя - шкембе чорба, кисело мляко, сладоледи, зелева чорба, път, сън и т.н.
Johny - майстор
Грешката е моя. Имах предвид 10,17 - събота. Поправих числата.
alsted - майстор
Ще си позволя едно разсъждение "на глас" защо ли е толкова слаб интереса - падането на анонимността. До колко е безопасно, безсмислено или важно - всеки решава за себе си. Лесно е да се каже: "ако човек е тук за да помага ..." Един @хидразин (като да е №1) сигурно би получил тикове при мисълта да разкрие самоличността си. Други, струва ми се "малко" неразумно - го правят. Снимките в мрежата - причина отказваща ме в последно време от почти всякакви масови мероприятия! Нямам проблем да кореспондирам директно с всеки здравомислещ, но се ужасявам от факта всевъзможни екземпляри да се докосват до моята същност. За някого може би всъщност показването на "изкарването " е фикс идеята и аз нямам абсолютно нищо против такива разбирания, но май не са толкова много колегите с точно такива схващания. Дали добавянето на един въпрос в анкетата от рода на: "важно ли е за вас запазването на анонимността", няма да допринесе за малко повече масовост :? Само споделям ... лични схващания.
profesionalist_wood - майстор
Ами за да изляза от анонимността трябва да минат 50 години :-D и профилите на другите трябва да са на толкова години :lol: за да имаме пълно доверие...
bulhomes2 - майстор
Няма как да го отречем. Обаче моето мислене за хората, желаещи анонимност е, че нещо не е наред. Съдя по себе си. Не виждам какво и защо да крия. А за да се крия, би трябвало или да ме е срам, или да ме е страх от нещо.

А иначе с голямо удоволствие бих се запознал със всеки. И на предната среща, и на други единични такива ми прави впечатление, че никога не можем да се наприказваме. Щом сме съфорумци (доброволно), значи интересите са ни еднакви...

ПП. profesionalist_wood ти как си се оженил бе човек? Всъщност женен ли си? :lol: 'ко я чакаш 50 години да разбереш дали ще си имате доверие...
Тани - модератор
alsted, интересна гледна точка! Няма как да включим анонимността в същата анкета, но предполагам, че ако някой от присъстващите на срещата спомене пред останалите, че не иска да бъде сниман и/или не иска снимките да бъдат публикувани в Интернет, то останалите присъстващи ще се съобразят с молбата му. Поемам личен ангажимент, да не допускам публикуване на снимки, на потребители, които не желаят!

Интересно нещо е анонимността! Още в началото на темата имаше два поста в които се апелира за излизане от анонимност с мотива че тя пречи! Сега пък други търсят анонимност :? Най-странното е, че си мислех да предложа точно на Хидразин да го закарам до Троян, защото има вероятност да не иска а иде, ако ще трябва да пътува сам! Ти сигурен ли си, че не би искал да дойде, че не ми се иска да му звъня по това време? Не ми изглежда асоциален човек, а дори напротив! А и приказката с него върви! Реално Веско е прав! С всеки колега от форума, приказката върви, все едно сме реални, а не виртуални стари познати, които на са се виждали отдавна и имат много за споделяне. Комуникацията на живо предоставя възможност да опознаеш човека отсреща за много кратко време - всеки един жест на събеседника може да каже много, дори когато той не говори, а само те слуша.

Моята гледна точка за по-слабата посещаемост е, че много хора имат желание, но нямат възможност да дойдат. От тази гледна точка, колкото по-малък е бюджета необходим за посещението на сбирката, толкова посещаемостта ще е по-голяма. Предлагам да обсъдим кое преживяване е с по-голям приоритет - самата среща с възможно повече потребители на форума или по-лъскавото място с обслужващ персонал. Лично аз, бях първия гласувал в анкетата с втория отговор, защото за мен е по-важна самата среща и няма никакво значение къде ще е и какво ще има на трапезата. Ако ще да е на някоя гола поляна с по бира в ръка! Ако ми е по-важна обстановката и глезенето , ще избера същия ден да отида на СПА. Другото голямо перо е транспорта. Ако се сподели транспорта между повече участници, ще е по-изгодно и по-достъпно. Аз така или иначе ще ходя, то още от сега споделям още поне 2 свободни места в автомобила , напълно безвъзмездно. Всеки, може да си потърси в тази тема спътници, с които да си поделят транспорта! За спането също могат да се предложат телефоните на различни места и всеки да си резервира където прецени, без да е нужно да се коментира тук!

Ако някой има други притеснения, нека ги сподели тук или може да се обърне към мен на лични! Предполагам, че ще намерим решение на проблема му :wink:
8180 - майстор
alsted написа:
Само споделям ... лични схващания.
Мен лично, това мнение на Колегата доста ме замисли.
Дори ми се струва, че анонимността не е особено интересен проблем - едва ли някой ще проверява лични карти и ЕГН на срещата. :) На по-предишна среща Колегите бяха с псевдонимите си от Форума - също вариант, а на последната Уважаваният Лазар се оказа също "анонимен", май. :)
Нататък - всяко изречение на Колегата е достатъчно замислящо. :?
Структурата и "политиката" на Форума са стриктно технически/технологични, което минимизира вероятността да срещнеш Приятел "на живо", ако преди не си се сприятелил на ЛС, както разбирам Колегата alsted.

П.П. Признавам, вероятно в предишни постове съм преувеличавал значението на Форума като общност на личности.
Моля, не ме корете - Форумът ни си е добър, полезен и различен, според мен.
Тани - модератор
8180 написа:
Структурата и "политиката" на Форума са стриктно технически/технологични, което минимизира вероятността да срещнеш Приятел "на живо", ако преди не си се сприятелил на ЛС, както разбирам Колегата alsted.
Колега, това не може да се опише с думи, а трябва да се преживее. Лично аз съм го изпитал десетки пъти с колеги от форума, чиито единствени лични съобщения са били, да си разменим телефоните, за да си уговорим среща! Най странното е, че понякога дори не се сещаме за съществуването на Форума! Случвало ми се е на срещи продължили часове, да не го споменем нито веднъж! bulhomes2, ако иска може да сподели и как и дали му отговарям на повечето лични съобщения :lol: :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Време е за среща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: