Тук всеки може да качи собствени снимки и да представи себе си пред общонстта.
Lans Link - специалист
Здравейте и от мен.
Този чудесен сайт го намерих, благодарение на нуждата от преграждане на хола. В момента всичко е с краката нагоре, даже Кербала е по-добре. Ремонтът току що започва, само се молим за по-топло време, че да съхне шпакловката бързо :lol: .Порових се из темите и горе-долу ми се изясниха нещата. Качих няколко снимки да видите и аз с какво се занимавам. Както му казват на запад - " I do this for a living". А тия неща си ги правя през обедната почивка - "докато си почивам". Все още не работя за себе си, но се надявам и това да стане някой ден.
Хайде със здраве. Ще се радвам, ако мога да помогна с нещо.
Lans

Прикачен файл

candleholder 1.jpg
candleholder 1.jpg (29.4 KиБ) Видяна 9169 пъти

Прикачен файл

candleholder 1 a.jpg
candleholder 1 a.jpg (24.07 KиБ) Видяна 9169 пъти

Прикачен файл

candleholder 5.jpg
candleholder 5.jpg (35.85 KиБ) Видяна 9169 пъти

Прикачен файл

candleholder 5a.jpg
candleholder 5a.jpg (38.87 KиБ) Видяна 9169 пъти

Прикачен файл

cross 1.jpg
cross 1.jpg (75.47 KиБ) Видяна 9169 пъти
кака Лара - специалист
Добре дошъл!
Невероятни творения на изкуството! Май си имаме още един форумец с много сръчни ръце :)
Profi Stroi - специалист
Браво!
Добри изпълнения и най-хубавото -авторски.
Не знам как се казва на запад, но скоро май българина ще започне да се заглежда все повече и повече по такива неща, така че успех от мен в собствения бизнес в тази насока.
Justy - майстор
Добре дошъл и от мен. Засилва се творческият потенциал. Както каза Профи "все повече ще се заглежда", европейците здраво се заглеждат в този елемент от интериора, но както беше в рекламата"засега в Европа, по нататък и у нас". Творчески успехи - и да ни запознаваш с тях.
Тани - модератор
Привет и от мен! От какъв материал изработваш тези красоти?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тани написа:
Привет и от мен! От какъв материал изработваш тези красоти?
Ковано желязо от какъв материал се прави?
Тани - модератор
Не видях някъде да е написано, че е ковано желязо, ако е писано по-горе се извинявам!

Lans Link би ли споделил как се прави "боядисването"
lyki - специалист
Здравей и от мен, нещата ти са чудесни.
:2thumbs:
Lans Link - специалист
Благодаря за приветствията.
За съжаление в бързината съм забравил да спомена,че това е ковано желязо.
А сега към Тани - "боядисването" се казва патиниране.Има четири основни цвята - зелена,златна,медна и сребърна.И от тук вече може да се получат различни комбинации - зелена с медна - имитира стара мед - много е ефектно,златна със зелена,сребърна със златна.Ние използваме италианска или немска.Не съм сигурен за цени /със сигурност ще те подведа/ но беше за кутия 250 мл. към 25-30 лв.Но за сметка на това една такава кутия ще ти стигне да патинираш поне 50 метра парапет.А сега се сещам,че си бях патинирал хола в предното жилище.Само ,че използвах жълт и оранжев оцветител за латекс /върху бяла основа-латекс/.Имаше много свеж вид.Всъщност за стени може да си правиш всякакви комбинации - светло синьо и тъмно синьо ....Малко се отплеснах.Та първо се боядисва с черен мат и след това патината се нанася с почти суха четка.По-добър ефект се получава,когато желязото не е гладко - тогава изпъква кованата част.
Надявам се,че ме разбрахте.Ако ли не - питайте пак - нали за това сме тук - да си помагаме кой с каквото може - поне аз мисля така.

Забравих да спомена,че четката трябва да е суха,взема се много малко с четкака ,след това се размазва върху парче картон докато стане почти суха и тогава се нанася върху метала.
Айде със здраве
Ланс
EDI - майстор
Добре дошъл.Така като гледам, крайно време е да заработиш за себе си. :gott: работите ти са прекрасни.

Тема "Здравейте и от мен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: