• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
От мобилни телефони до цифрови камери
k8l8 - специалист
Аз като си правя усилватели винаги си слагам запас от +30% в захранването и всичко е о.к.
shadow__01 - майстор
k8l8 написа:
Аз като си правя усилватели винаги си слагам запас от +30% в захранването и всичко е о.к.
Знам за 30-те процента запас при избора на трансформатор, но аз няма да правя усилвател. Не е изгодно и не знам какво ще стане накрая.
miroton - майстор
Ако искаш да работи добре слагаи 100% запас.
hidrazin - майстор
+1
Затова по-назад писах, че от тоя траф 60W може да направи усилвател 2х15W. Трафа се смята, като сумата от мощностите на
всички канали се умножи по две.
:partyman:
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
+1
Затова по-назад писах, че от тоя траф 60W може да направи усилвател 2х15W. Трафа се смята, като сумата от мощностите на
всички канали се умножи по две.
:partyman:
И ще има ли полза ако някой реши да направи усилвателче с толкова малка мощност и на такова едно никакво напрежение?
hidrazin - майстор
Какво значи полза? Ще има тръпка от нещо сътворено от собствените ръце. Още я помня от оживяването
на първото ми стъпало преди близо ... много години. :cool: Платка от двустранно фолиран ГЕТИНАКС - като го
барнеш с поялника и се отлепват пътечките. :-D Нямах радиатори и бях намазал спойките на кабелите към базата
и емитера с лепило (по-точно с разтопен колофон) за да ги изолирам до някъде. Кабела за колектора с болтче.
За пробата използвах охлаждане като ги бях потопил в две чаши вода. :prayer: Взе че тръгна. Щях да припадна от
радост. :shock:
Пък и мощност от 2х15W за стая не е малко. Тук говорим за реална мощност, а не музикална (търговска). :lol:
:partyman:
miroton - майстор
2х15 вата стига --

да не си някои детски които иска от баса да му изпаднат пломбите
да не си глух
да имаш качествени тонколони с добра чуствителност
да не пускаш некви умрели мп3-ки

Може да използваш такива говорители http://www.radiomuseum.org/r/fernm_leip ... 340_2.html с тях и глухите прочуят :-D
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Какво значи полза? Ще има тръпка от нещо сътворено от собствените ръце.
Пък и мощност от 2х15W за стая не е малко. Тук говорим за реална мощност, а не музикална (търговска). :lol:
:partyman:
Затова може би ще възродя проекта, но пак не е сигурно. Много неща може да се променят докато се наканя. Това http://www.google.bg/imgres?hl=bg&safe= ... 0,s:0,i:81 добре ли е като схема? Май ми трябват две такива?
Малко е скъпичка интегралката тук http://elimex.bg/product/9717/lm3886.html, но ако трябва ще спестя пари за две.
shadow__01 - майстор
hidrazin написа:
Не всичко е Елимекс.
:partyman:
Да, но поне не плащам доставка колкото стоката.
В Панда и Конрад също имат хубави неща. В Елимекс е най-евтино за електронни елементи и чипове.
Това дето е 13 и нещо с доставка ще ми седне повече от 20 лева.
Линка с платките също е добър, но вече все едно са вършили. А до месец-два ще ги няма. Иначе цената е добра, но доставката от не знам си къде няма да е много евтина. Малко съм в финансова криза и засега купувам само най-наложителното.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Схема на усилвател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: