От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Аз да дам идея (ще я прилагам на най-малката смукачка, WD4-ката) - разклонител с ключ, в който са включени и смукачката (постоянно включена от нейния си ключ), и машината. Разклонителят е до машината. Когато ще се реже, цъкам бутона, смукачката се включва, след това си режа колкото ми трябва - и изключвам от ключа. Евтино, надеждно, без електроника :)
mikluho - специалист
За да не се "чешете с поялниците" , има готови решения за по 10 лева:)

Ползвам ето това.
Има регулировка за закъснение на спиране, примерно прахосмукачката.

Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (109.97 KиБ) Видяна 1406 пъти


Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (89.77 KиБ) Видяна 1406 пъти

http://steinberger.bg/product/3579/razk ... 1-5-m.html
brick - специалист
Писано е отдавна за тия.
Конкретния модел с комбиниран с щепсела управляващ контакт е по-неудобен за работа на обект.
А от другия вид с управляващо гнездо в самия разклонител толкова евтини не съм срещал.
krasi92 - майстор
Те кабела и четворката струват повече от комплекта. Сметаи колко от тия са с рекламация.
mikluho - специалист
пон окт 11, 2021 8:55 amkrasi92 написа:
Те кабела и четворката струват повече от комплекта. Сметаи колко от тия са с рекламация.
Е колко да са рекламациите?
За тия 10 лева как па няма да седна да поим схеми!

Една година го ползвам /непрофесионално/ , и няма никакви ядове.
На отрязна машина за метал, на стационарен циркуляр и на стационарна бормашина.
krasi92 - майстор
И аз съм далеч от схеми. Искаш да имаш нещо. Има ли го на пазара-купуваш и не се занимаваш с глупости.
Chefo77 - майстор
пон окт 11, 2021 8:28 ammikluho написа:
За да не се "чешете с поялниците" , има готови решения за по 10 лева:)
http://steinberger.bg/product/3579/razk ... 1-5-m.html[/b]
Много ти благодаря, вчера отнесох едно такова от Конрада :)
Работи, и настройката за мощността, на която да включва, е яка :)
pif4o - специалист
Значи, ако разбирам правилно, туи конрадското чудо го включваш в контакта, а в разклонителя му включваш прахосмучката, а да кажем циркуляра се включва от пред в управляващото гнездо, и като стартираш циркуляра веднага тръгва и прахосмичката ? Щото ако е така, току що ми спестихте 70-80 лева от цената на прахосмукачка с контакт на нея :)
gnt69 - майстор
чет дек 30, 2021 9:34 ampif4o написа:
Значи, ако разбирам правилно, туи конрадското чудо го включваш в контакта, а в разклонителя му включваш прахосмучката, а да кажем циркуляра се включва от пред в управляващото гнездо, и като стартираш циркуляра веднага тръгва и прахосмичката ?
Аз го имам от 7-8 години тоя разклонител-удължител и досега съм се чудил кой болен мозък го направи това чудо на техниката.
Купувал съм го от Кауфланд за прост удължител и винаги ме е било яд че трябва да му включа консумация за да работи, до сега не му знаех предназначението.
pif4o - специалист
чет дек 30, 2021 12:28 pmgnt69 написа:
чет дек 30, 2021 9:34 ampif4o написа:
Значи, ако разбирам правилно, туи конрадското чудо го включваш в контакта, а в разклонителя му включваш прахосмучката, а да кажем циркуляра се включва от пред в управляващото гнездо, и като стартираш циркуляра веднага тръгва и прахосмичката ?
Аз го имам от 7-8 години тоя разклонител-удължител и досега съм се чудил кой болен мозък го направи това чудо на техниката.
Купувал съм го от Кауфланд за прост удължител и винаги ме е било яд че трябва да му включа консумация за да работи, до сега не му знаех предназначението.
хахахах кажи чесно, верно ли си го купувал за разклонител :-D

Тема "Автоматично пускане на прахосмукачка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: