От мобилни телефони до цифрови камери
tarlyo - специалист
Въпросният се използва за контрол на температурата на едноглава лепачка за ПВЦ профили. Лепачката е нова, но с настройките с които дойде от завода, нещо не е наред. При температура 240 градуса, направо изгаря профилите, което означава, че температурата на дисплея не е реална. По-големия проблем е, че не поддържа стабилна температурата, а шари +- 12-13 градуса, което е недопустимо. Поддръжката ѝ е от Турция, ама нито аз знам турски, нито те български. Пратиха ми клип да променя 2 настройки, но те не промениха нищо по работата ѝ. Едната мисля, че е за автонастройка At - стойност 2, а другата е CN5 - стойност 10.
Знам, че такъв термоконтролер се използва на много места и се надавам някой да е запознат с него и да ми помогне с настройките. Пускам линк със снимки на текущите настройки.
https://photos.app.goo.gl/dsP5K8vK6rKpkYx28
vlax - майстор
Руски понимаеш? ЦЪК
:partyman:
И едно кратко ЦЪК
hidrazin - майстор
Пробвай с гледане макар че в случая едва ли ще помогне.
PID контролера е доста интелигентен и има много настройки.
Има автокалибровка и ако не е минал тоя етап е нормално температурата да не отговаря.
Преди две години ремонтирах подобна лепачка (доста работила) но с друг PID контролер.
И на нея температурата бягаше.
Оказа се че не е от контролера а от нагревните плочи.
Решили да спестят и да си сменят сами изгорелите нагреватели.
При обратното сглобяване решили че някои не са необходими и въобще не ги сложили.
В резултат сондата няма добър контакт с плочата и температурата постоянно бяга нагоре-надолу опитвайки се да стигне зададената.
При теб проблема едва ли е такъв.





:partyman:
tarlyo - специалист
И клипчета гледах, и пдф-и четох, ама не я разбирам тази материя. То да имаше 5 настройки, да се оправи човек. Те 500 сложили. За сондата и на мен ми мина през акъла, да не е закрепена добре, ама нова е машината и не смея да барам Ще я погледна все пак.

П.с. Направих автонастройката 2-3 пъти, изместих показанията на градусите с 30 градуса и сега на дисплея си показва 245 градуса и ги държи +-2 градуса. Нямам термометър да измеря действителната температура и го карам "на око", спрямо заварката.

Тема "Настройки на термоконтролер Е5СС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: