Купих захранване от омега лайт, между временно ми пратиха и друго за проба, закачих и двете и резултата, машината не тръгва. Питах представителството и казаха, процесор на мейна, ама не се поддържат части. Знаете ли къде в София например могат да проверят такава платка и дали въобще подлежи на ремонт или никой не се занимава с такива неща?
От мобилни телефони до цифрови камери
Fender
- специалист
36 мнения в "Импулсно захранване с 3 различни изходни напрежения."
MamaMy
- майстор
- Мнения: 7957
Ти така и не написа каква е машината. Шевна, хлебопекарна, прахосмукачка? Ние имаме е боб и леща и ориз, но за определена техника си трябва определен сорт. Според твоите недомлъвки и моят ориз мейн борда е компютърно дъно 
Последна промяна от MamaMy на нед юни 28, 2026 7:21 pm, променено общо 1 път.
Fender
- специалист
- Мнения: 66
Извинявам се, машина за изрязване на стъкла за очила. Подава и се формата на рамката и тя изрязва стъклото по подадената информация мейна и софтуера управляват различни стъпкови мотори и сензори.
Ето линк, човек да придобие предства, но за да го снимам хубаво трябва да го извадя https://ibb.co/XkN615vW
Ето линк, човек да придобие предства, но за да го снимам хубаво трябва да го извадя https://ibb.co/XkN615vW
MamaMy
- майстор
- Мнения: 7957
Извинявай! Ще трябва да се ръснеш за нова машина. Има неща които не се ремонтират или ремонта е по-скъп от новото. Тази машина е в тази категория. Рамки за очила за 3лв стават 80€. Тази машина отдавна се е изплатила. Като приложиш цената на ремонта към същия коефициент и сам ще се откажеш. 
Fender
- специалист
- Мнения: 66
нед юни 28, 2026 5:02 pmMamaMy написа: Извинявай! Ще трябва да се ръснеш за нова машина. Има неща които не се ремонтират или ремонта е по-скъп от новото. Тази машина е в тази категория. Рамки за очила за 3лв стават 80€. Тази машина отдавна се е изплатила. Като приложиш цената на ремонта към същия коефициент и сам ще се откажеш.Е щом трябва ще се ръся, щом това не подлежи на ремонт. То за това и питах, дали има някаква надежда и дали въобще някой се занимава с нещо такова. Благодаря за отговора!![]()
hidrazin
- майстор
- Мнения: 26794
нед юни 28, 2026 2:55 pmFender написа: Питах представителството и казаха, процесор на мейна, ама не се поддържат части.Излъгали са те поне на над 90% че и повече.
Ония НЯМАТ сметка да си използваш старата машина а имат сметка ... ДА СИ КУПИШ НОВА.
Процесор на мейна - тинтири, минтири...
Не че не горят процесори ама практиката показва че ... обикновено не е от тях.
Просто са те лъзнали със стандартен лаф за лаици - ПРОЦЕСОР.
Не подържали части ... При китайците тоя процесор е под 10 ЛевРо заедно с цената на доставката.
И даже в цената влиза незаконния данък на ЕС от 3 ЛевРо без ДДС.
S3C44B0X01L Samsung
Вероятно го има и още по-евтин... Ама да е от него - малко вероятно.
P.S. Колко струва нова машинка?
Не мога да препоръчам сервиз в Шопско...
P.S. 2 Aaaa... И дай модела на машинката или поне някакви снимки.
Какво значи "Не тръгва" ??? Абсолютно нищо ли не се случва?
Тея неща няма как да ги отгатнем...
Тема "Импулсно захранване с 3 различни изходни напрежения." | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!