От мобилни телефони до цифрови камери
rosendochev - специалист
Здравейте .
Попаднах на тази схема на импулсно захранване която ми се струва доста проста за изработка но е предназначена за зареждане на мобилни телефони , а за целта за която аз ще я ползвам ми се ще да е нещо по мощно.
':?'Моля някой да ме посъветва възможно ли е ако сменя транзистора VT1 с някакъв P - канален MOSFET също така и трансформаторчето с по мощно да получа мощност от рода на 30 - 35 вата при напрежение 18 волта на изхода, и ако е възможно какво друго ще трябва да се промени по схемата ?
Благодаря предварително на всички .

Изображение
http://www.radiosait.ru/page_297.html
cvetanmu - специалист
Не е с mosfet,но е лесно за събиране и тръгва без проблеми,товарил съм го до два ампера.Имам и разработка на платката ако те интересува.

Прикачен файл

Импулсно2.jpg
Импулсно2.jpg (85.89 KиБ) Видяна 4058 пъти
rosendochev - специалист
Мерси :hurra: супер си , платка ще си драсна на EAGLE-то , но ако може да ми дадеш малко подробности за трафчето колко навивки и с каква дебелина да е жичката .
cvetanmu - специалист
Ферита е E25/7(EF25/7.5) K2006, I - 100навивки ПЕЛ 0,3мм ,II - 14 навивки ПЕЛ 1,0мм ,III - 15 навивки ПЕЛ 0,2мм.
mkrumov - помощник
cvetanmu, можеш ли да пуснеш и платката, малко време да спестиш :0
мерси предварително

Тема "Импулсно самоделка може ли ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: