От мобилни телефони до цифрови камери
valerko - специалист
Та въпросния телевизор е на 10-тина г.кинескопен 14 инча и като се пуснеше първоначално образа беше леко свит, като поработи 5 мин. се оправяше, понякога с добре отмерен юмрук го лекувах, докато един ден си остана свит, стана черта 1-2 см в средата на екрана и вече не разпъва образа, има само звук. Какво ще ме посъветвате, къде да търся проблема, на техник няма да го нося, че ще ми вземе 30-40 лв, искам да се упражнявам сам.
DMN - майстор
Щом искаш сам - проблема е във вертикалната му развивка. Щом се е оправял с бой, най-вероятно е студена спойка или връзка. Огледай интегралните схемички, които са на радиатори и виж какво пише на тях, после търсиш в гугъл информация по надписите и която ти излезе за вертикала търсиш(за лоши спойки) и гледаш, измерваш(ако можеш и знаеш как) каквото има(елементи) около нея на платката. Проверяваш кои изводи са за захранването й и дали има такова. Проверяваш и връзките/куплунгите към бобините на кинескопа. От мен толкоз :) . И внимавай за безопасността си!
sstefanov - майстор
Чертата хоризонтална ли е или вертикална?
Намери му схемата.
valerko - специалист
Хоризоннтална е чертата. Питах днеска в сервиз някакъв чип бил изгорял. Около 35 кинта ще ми струва. Не си заслужава по-добре аз да го напъвам пък ако не го оправа живи здрави.

Тема "Телевизор Watson свива/ше образа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: