• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Neno Er - специалист
В ерата на сателитната и кабелна телевизия е смешно да се задава такава тема.
Но.
В един извънградски имот искам да гледам ТВ, но не мога да ползвам кабелна ТВ. За сателитна антена не ми се мисли, защото онези мургавите само това чакат. Обекта не е населен постоянно.
Та. Искам да си ползвам добрите стари ТВ антени ( едно време им казвахме за 1-ва и 2-ра програма ), но съм забравил данните за използваните много, много отдавна U-колена.
Ако някой все още си спомня каква бе дължината на коаксиалния кабел за U-коляно за 11 и 24-26 канал, ще му бъда благодарен.
Знам, че тези стойности не са критични, но все пак.
А Вие, малките знаете ли какво е U-коляно?
emil_v r - майстор
У колено - то е фи 50 , и фи 110 за мръсна вода :evil:

Критично си е , щот е теснолентово .
Знаеш ли името на кабелът си , понеже имат мн. разл. коеф. на скъсяване .
Ако не знаеш къв е диелектрика мога да ти кажа гйотери :-D
9-12к ---460мм
21-26к--- 200мм
:evil:
Neno Er - специалист
emil_v r написа:
У колено - то е фи 50 , и фи 110 за мръсна вода :evil:

Критично си е , щот е теснолентово .
Знаеш ли името на кабелът си , понеже имат мн. разл. коеф. на скъсяване .
Ако не знаеш къв е диелектрика мога да ти кажа гйотери :-D
9-12к ---460мм
21-26к--- 200мм
:evil:
Благодаря,
:? Направо ме "гръмна" с това фи и ако беше казал за какви мръсни води се отнася. Но нося на майтап.
Смятах, че не е критично, защото преди години, на едно дежурство набързо си скалъпих на око една метрова антена и ч.б. телевизор си работеше доста добре. Но сега знам, че е друго.
emil_v r - майстор
Сега са намалили мощността на предавателите / ретлансаторите , за да те ориентират към кабелна и сателитна :wink:
Милен - майстор
Правил съм ги навремето но нямам спомени. Обаче имам спомен къде гледах литература по въпроса в която със сигурност има това което търсиш.
Изтегли си от тук http://www.kn34pc.com/books/index_tv.html книжките "Качественно ТВ приемане" и "Любителски приемни телевизионни антени" В тях със сигурност има това което търсиш, а може да провериш и в "Как да си направим антена" http://www.kn34pc.com/books/index_radio.html
ssi - специалист
Еееееее уби мееее!!!! Тия книги ги бях забравил :-)
Благодарско!
rulom - модератор
Наскоро за вилата си купих нещо подобно на ТОВА, само че за 18 лв.Останах много доволен от качеството на сигнала.Лошото е че елементите са захванати с пластмасови профили които стават чупливи на слънце и студ.Ама реших проблема като я монтирах на тавана.Там няма въздействие на атмосферните влияния,а сигнала си остава също толкова мощен.
emil_v r - майстор
Да Рулон , абсолютно най -добрият вариант .
Уникална цена като има ротатор + дистанционно+ усилвател мисля .
Само ме дразни тази тава , ужким рефлектор на дециметровия .
при вятър само клати антената .
Neno Er - специалист
emil_v r написа:
Знаеш ли името на кабелът си ... :evil:
От къде да го знам?
Преди време "кабеларките" преминаха на вътрешна инсталация и на покрива заминаха сума кабели.
Иначе направих U-коляното за ДМ обхват, но качеството на образа е незадоволително. Или антената е с малък коефицент на усилване, или сигнала е слаб . Но все пак ползвам връх Ботев, на 70-80 км. разстояние.
А телевизорът е LG.
И във връзка със спойките. Как се запоява ширмовката? Ползвах флюс,аспирин и преобразувател за ръжда, но не хваща припоя.
ieiei - специалист
Някакъв усилвател(откъде и какъв?)няма ли да реши проблема?
При мен е същото с една вила "накрая на света".
  • 1
  • 2

Тема "U-Коляно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: